Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Безоплатні підготовчі курси

Міносвіти запровадило пілотний проєкт для дітей з тимчасово окупованих територій
16 лютого, 2021 - 11:36

У межах реалізації ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо сприяння молоді з тимчасово окупованих територій України при вступі до закладів вищої освіти Міністерство освіти і науки запровадило пілотний проєкт безоплатних підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій. Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, передає www.kmu.gov.ua. Він розповів, що пілотний проєкт діятиме протягом 2021-2022 років у дев’яти закладах вищої освіти: Донецький національний технічний університет; Житомирський державний університет імені Івана Франка; Луганський національний університет імені Тараса Шевченка; Маріупольський державний університет; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля; Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського; Херсонський державний університет.
«У цих ЗВО розташовані освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна», які допомагатимуть вступникам з тимчасово окупованих територій подавати необхідні документи для навчання на підготовчих курсах. Проконсультуватися можна і за телефоном Урядової гарячої лінії 0 800 504 425», — зазначив міністр. Також Сергій Шкарлет повідомив, що заклади вищої освіти мають сприяти на період навчання забезпеченню слухачів підготовчих курсів місцями в гуртожитку. Набір на курси вже розпочався, навчання відбуватиметься за очною, змішаною або дистанційною формами.
Наказом МОН затверджено методичні рекомендації щодо впровадження пілотного проєкту та освітню декларацію про завершення здобуття середньої освіти на тимчасово окупованій території України. Встановлено, що термін навчання на підготовчих курсах з лютого до травня 2021 року — 4 місяці (120 годин), з жовтня 2021 року до травня 2022 року — 8 місяців (240-480 годин).

Газета: 
Рубрика: