Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Білоруські сліди Лесі Українки: нова адреса — Дубравка!

Не лише в Україні знають і люблять творчість співачки досвітніх вогнів
16 березня, 2020 - 19:53

Білоруський літератор Алєсь Карлюкєвіч розповів, як шанують творчість Лесі Українки на його малій батьківщині, у Пуховичівському районі Мінської області. Серед пуховичівських літературно-мистецьких поселень, тих сіл, містечок Мінської області, які пов’язані з історією білоруської літератури і славними уродженцями Пуховиччини, які здійснилися як поети, прозаїки, найбільш відомі Дукора, Рудзенськ, Пуховичі, Шацьк. А от село Дубравка в цьому плані не на слуху. Але й тут відбуваються події, які з часом стануть історією літературного краєзнавства Пуховичівського району. Зовсім нещодавно в Дубравській середній школі відбулася імпреза на честь української письменниці Лесі Українки. До школярів і наставників завітали радник-посланник Посольства України в Республіці Бєларусь Петро Врублевський та перший секретар української амбасади Іван Башняк. Під час зустрічі учні розповідали про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, читали поезії класика української літератури. Ансамбль «Мілавіца» чарував білоруськими піснями. Зустріч сподобалася всім. Про це говорили і українські гості, і директор школи Валентина Андрєєва, і директор районного краєзнавчого музею Олександр Пранович.

До речі, у пуховичан давня дружба з посольством України. Уже вшосте щороку пуховичівські музейники влаштовують заходи на честь Лесі Українки, яка навідувалася колись у тутешнє село Блонь. У районному музеї зберігаються твори мистецтва, присвячені класику української поезії, а також її книги. Тому й не дивно, що вірші Лесі Українки часто звучать у стінах музею і в Блоні, і в районній мистецькій галереї, яка розташована в Мар’їній Гірці.

У білоруській столиці — Мінську є вулиця Лесі Українки. Може, з часом ім’я поетеси увійде і в пуховичівську топоніміку? Чому б, скажімо, не назвати іменем Лесі Українки одну із вулиць Мар’їної Гірки — центру Пуховичівського району або якусь із вулиць села Блонь? Пам’ять збереглася б на віки!..

Алєсь КАРЛЮКЄВІЧ, письменник, Мінськ, Бєларусь
Газета: 
Рубрика: