Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Більше коштів для Чорнобильського заповідника

Уряд схвалив законопроєкт для розвитку його туристичного та наукового потенціалу
11 листопада, 2021 - 20:30
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Про це інформує міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Законопроєкт передбачає внесення змін до статті 3 закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проєктування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій». Після схвалення законопроєкту Верховною Радою із цих 10 % коштів вартості будівництва централізованого сховища 10% направлятиметься на розвиток Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника; 90% на створення об’єктів соцпризначення у місті Славутичі та на території Іванківської, Поліської селищних територіальних громад Вишгородського району Київської області.

Нагадаємо, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник займає близько 227 тис. га території Чорнобильської зони. Після радіоактивного забруднення ця територія поступово відновлюється. На сьогодні це місце є домівкою для 300 видів тварин, з яких 75 червонокнижних, понад тисяча видів судинних рослин, 120 видів лишайників та 20 видів мохів. Тут мешкають понад 15 особин рисі, 8 вовчих зграй та найбільша у Європі популяція коней Пржевальського — 150 особин.

У Міндовкілля запевняють, що додаткове фінансування стане суттєвою підтримкою реабілітації та розвитку унікальної природоохоронної території — Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, та дозволить направляти кошти на створення сучасної інфраструктури і розвиток науково-дослідного та туристичного потенціалу заповідника. Адже це унікальне місце для досліджень відновлення флори і фауни після радіоактивного забруднення та спостережень за тим, як зона відчуження перетворюється у зону відродження.

Газета: 
Рубрика: