Всяка диктатура вільного слова не терпить
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч

Більше стародавнього Києва!

На вулиці Щекавицькій археологи знайшли рештки забудови XVII—XVIII століть
3 квітня, 2019 - 11:35
ФОТО KYIVCITY.GOV.UA

Про це повідомив директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр НИКОРЯК. За його словами, архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України ще з червня проводить на цій ділянці охоронно-рятівні дослідження.

Керівник експедиції Всеволод ІВАКІН наголосив, що там представлені переважно культурні нашарування та археологічні об’єкти ХІХ століття, що утворилися після пожежі 1811 року та повного перепланування вуличної системи Києво-Подолу. «Велика кількість монет і товарних пломб ХІХ століття є характерною для припортової зони, в якій розташована досліджувана ділянка. Проте зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських і гідротехнічних споруд», — повідомив археолог.

Крім того, зафіксовані культурні нашарування, вулиця та поховання XVII—XVIII століть. Виявлено й шари давньоруської доби (ХІІ—ХІІІ століття). Під час робіт археологи зібрали велику колекцію артефактів різних періодів. Це давньоруські хрести-енколпіони, три свинцеві князівські печатки, мідна бляшка із зображенням Богородиці, футляр для шаблі ХІХ століття тощо.

Наразі тривають і розкопки, і реставрація та облік знахідок. Після завершення цих процесів та підготовки наукового звіту з описами, артефакти передадуть до державного музейного фонду України.

Нагадаємо, на Подолі не раз знаходили залишки забудови та речі з минулих століть. Найбільш резонансними стали знахідки на Поштовій площі — квартал ХІ століття й елементи пізнішої забудови. Уже кілька років триває боротьба за їхнє збереження та музеєфікацію. Територія перебуває під загрозою затоплення та обвалу, тимчасово законсервовані пам’ятки поступово руйнуються. Прокуратура заборонила проведення будь-яких будівельних робіт на об’єкті. Активісти намагаються оскаржити в судах зведення ТРЦ під площею і паралельно проводять екскурсії розкопками для всіх охочих.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: