Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

«...Більше впевненості в собі»

У Вінниці організовують літні табори для дітей та підлітків із інвалідністю
12 червня, 2018 - 10:34

Готувати смачні сніданки, користуватися хатнім приладдям, стати самостійними та впевненими — такий п’ятиденний інтенсив проводять для дітей та підлітків з інвалідністю спеціалісти вінницького реабілітаційного центру «Гармонія». Із 4 до 8 червня вони влаштували інклюзивний табір для дітей віком до 14 років. А тепер готуються до проведення «Школи рівних можливостей» для підлітків та молоді. Навчальні та практичні тренінги стартують із 18 червня й триватимуть до 22 числа включно. Головна мета, яку ставлять перед собою організатори, — показати людям з інвалідністю, що навіть на візку можна зробити своє життя повноцінним і ні від кого не залежати.

«Цього року ми вперше за підтримки спонсорів провели літній табір для дітей, які вчилися самостійно готувати, пересуватися містом, відвідувати доступні заклади та навіть розбивати наметовий табір, — розповідає координаторка проектів центру «Гармонія» Людмила Нецкіна. — З наступного понеділка розпочинаємо серію тренінгів та практичних занять для підлітків і молоді в межах проекту «Школа рівних можливостей», який фінансується за рахунок коштів із обласного бюджету. Табір розрахований на 12 осіб із Вінниці та області. Програма передбачає як бесіди на актуальні теми, так і виїзди в місто, квести і цікаві зустрічі. Кожен день табору буде наповнений різними за темою та навантаженням заняттями, що допоможуть учасникам стати більш самостійними, активними та впевненими в собі».

Щороку кількість учасників, які відвідують інклюзивні табори центру «Гармонія», збільшується, додає Людмила. Причому активно долучаються діти та молодь із районів області. Вони залишаються в центрі на цілодобове перебування, що відіграє ключову роль у вихованні їхньої самостійності та самообслуговуванні.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ