Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Бій із заборгованістю

Більше стягнених коштів, зручні центри та спрощена підготовка фахівців — Державна виконавча служба прозвітувала за перші місяці 2019 року
24 квітня, 2019 - 11:23

За І квартал 2019 року державна виконавча служба стягнула 8 мільярдів гривень заборгованості. Це на 5,5 млрд (223%) більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Про це повідомила заступниця міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

Вона наголосила, що міністерство продовжує роботу з неплатниками аліментів. Зокрема, за перші 3 місяці 2019-го на користь дітей стягнуто 1,2 мільярди. Це на 327,9 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року. Лише завдяки застосуванню встановлених законодавством обмежень з неплатників аліментів стягнуто майже 351 мільйон гривень.

У січні Міністерство юстиції України та Державна служба України з питань праці підписали меморандум про співробітництво. Завдяки такій співпраці за перший квартал 2019 року було працевлаштовано 453 боржника. У Дніпропетровській області роботу отримали 63 особи, у Полтавській області — 62 особи, у Запорізькій області — 43 особи, у Харківській та Черкаській областях — 36 осіб, у Луганській області — 32 особи, у Миколаївській області — 28 осіб, у Донецькій області — 22 особи.

Державна виконавча служба також приділяє багато уваги ліквідації заборгованостей з виплати заробітної плати. За І квартал 2019 року виконавці стягнули з недобросовісних роботодавців 159 млн грн, що на 62,2 млн грн більше в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

У міністерстві повідомляють, що в Україні вже діють п’ять «Центрів виконання рішень». До установ у Дніпрі, Сєвєродонецьку, Сумах, Одесі та Києві вже звернулося більше 3,5 тисяч громадян. Окрім розвитку мережі таких центрів у пріоритетах на 2019 рік є посилення взаємодії з Державною фіскальною службою України та Національною поліцією України. Йдеться про розширений доступ виконавців до інформації, автоматизацію документообігу, перевірку та арешт майна.

Міністерство юстиції також впроваджує онлайн-навчання кандидатів на посаду державного чи приватного виконавця, переглядає критерії оцінювання практичного завдання на підсумковому іспиті та дозволяє вільно обирати місце стажування. Обіцяють цьогоріч перезавантажити Кваліфікаційну та Дисциплінарну комісії.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ