Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Біжи з користю для інших!

Вихідними в Києві пропагували здоровий спосіб життя і благодійність
9 квітня, 2019 - 10:55
ФОТО ОЛЕКСІЯ ІВАНОВА

По-перше, 6 квітня у парку «Нивки» кілька десятків активістів провели тренування у стилі плогінг, що означає збирання сміття під час пробіжки. Одним із ініціаторів масового руху плогінгу в Україні є оргкомітет щорічного спортивно-благодійного «Пробігу під каштанами».

До акції в парку «Нивки» долучилися блогери — організатори фестивалю «ВідеоЖара», а також соліст гурту «Антитіла» Тарас Тополя. За півтори години учасники акції зібрали майже 40 пакетів сміття.

Тренерка та організаторка акції Олена ХАНЧАНОВА розповіла, що треба враховувати, якщо хочете спробувати плогінг: «Обов’язково це потрібно робити в рукавичках, не піднімати підозрілі та гострі предмети, щоб не наражатися на небезпеку. А ще при можливості варто одразу сортувати сміття і переміщати його до відповідних баків чи здавати на переробку». 

Організатори закликають киян долучатися до наступних тренувань у стилі плогінг — новини щодо дати і місця з’являтимуться на сторінці «Пробігу під каштанами» у «Фейсбуці». Сам пробіг цього року відбудеться вже у 27-й раз, 26 травня.

А 6 і 7 квітня у Києві бігли дев’ятий міжнародний півмарафон — 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. Як повідомляють організатори, а це — компанія «Нова пошта», за два дні на різних дистанціях заходу на старт вийшли майже 13 000 учасників з 57 країн, на вулицях міста їх підтримували понад 30 000 уболівальників.

Перемога цього року дісталась представникам Кенії, серед жінок з рекордом траси перше місце виборола Кімелі Дейзі Джепту з результатом 1:10:52. У чоловіків перемогу здобув Санг Бернард Черуійот з часом 1:03:42.

У межах півмарафону традиційно проходив «Фандрайзинг марафон. Весна». Мета ініціативи — збір коштів на підтримку проектів 14 благодійних фондів на платформі Української біржі благодійності. Збір коштів триває до 12 квітня включно.

Забіг 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відкрив серію заходів Run Ukraine Running League 2019, яка об’єднує шість бігових змагань у п’яти містах України. Наступна подія відбудеться 26 травня у Дніпрі.

Підготувала Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: