З історії маємо немало прикладів, коли фізично сильніший народ підбивав собі народ із більшою духовою культурою, але довго володіти ним не міг, і духова культура завжди перемагає.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

«Будувати майбутнє, розуміючи минуле»

Університет ім. А.Нобеля заснував молодіжний науковий конкурс
21 травня, 2019 - 12:15

У Дніпрі відбувся фінал молодіжного Всеукраїнського наукового конкурсу «Новітня історія України: аналіз етапів становлення». 40 студентів та 24 школярів з усієї України, які перемогли у першому етапі конкурсу, приїхали до Дніпра, аби змагатися за головний приз — 10000 гривень серед студентів та 5000 гривень серед школярів.

Ініціювали проведення конкурсу такого масштабу в Університеті імені Альфреда Нобеля. Ідею одностайно підтримали у Міністерстві освіти та науки України, адже залучення талановитої молоді до проведення досліджень — одна з пріоритетних цілей сучасної та інноваційної освіти. «Молодь може будувати майбутнє лише за умови, коли вона добре розуміє минуле і ситуацію, чому склалося саме так, коли здатна творчо мислити та переосмислити історію власної держави. Цей конкурс проводиться вперше та мотивує молодь до наукових пошуків», — зазначив Борис Холод, президент Університету імені Альфреда Нобеля та ініціатор проведення конкурсу. Молодь творить майбутнє країни, і робити це краще з ґрунтовними знаннями,  розумінням минулого та історичних витоків. Представники шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів, академій та університетів аналізували історію України та надсилали роботи на конкурс.

26 квітня стали відомі імена учасників другого етапу, які мали захищати свої дослідження під час Всеукраїнський науково-практичній конференції «Новітня історія України: аналіз етапів становлення». Географія конкурсу — уся Україна: від Івано-Франківська та Рівненщини до Полтави та Сум. Конкурсні роботи надійшли з більш ніж 100 навчальних закладів. «Конкурсна комісія отримала роботи від школярів та студентів з 22 областей України! 25 учасників конкурсу представляють Дніпро та область, приємно, що серед них є студенти Університету імені Альфреда Нобеля», — додає Анатолій Задоя, завідувач кафедри  міжнародних економічних відносин та економічні теорії Університету імені Альфреда Нобеля та голова конкурсної комісії. Учасники конкурсу подавали роботи в чотирьох номінаціях: політика, економіка, право та міжнародні відносини.  Автори кращих наукових робіт мали змогу виступити з науковими доповідями. Захист науково-дослідних робіт проводився українською або англійською мовами.

Конкурс був нелегким, боротьба          — напруженою. Перед науковим комітетом Конкурсу стояв непростий вибір, оскільки всі учасники проявили себе гідно і в деяких випадках показали рівні результати. В цілому, членами Наукового комітету конкурсу було відзначено високий науковий та практичний рівень досліджень. Виступи учасників конференції засвідчили, що проведення подібних заходів, на яких стає можливим загальне широке обговорення проблем, сприятиме подальшому їх аналізу, осмисленню й успішному розв’язанню. Учасникам Конкурсу були вручені почесні дипломи та призи у номінаціях  «Кращий доповідач», «За інноваційні рішення», «За креативне мислення», «За нестандартний підхід». Конкурс відбувся за підтримки підприємців та роботодавців Дніпропетровської області.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро, фото надані автором
Газета: 
Рубрика: