Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Будинок у смартфоні

У вінницьких багатоповерхівках почали встановлювати «розумні» системи
12 листопада, 2019 - 19:20
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Вісім багатоквартирних будинків Вінниці обладнали автоматизованими системами для фіксування всіх параметрів послуг, що отримують мешканці. Тепер у разі підтоплення будинку проблеми з опаленням чи подачею світла — сигнали відразу надходять на телефон до голови ОСББ, керівної компанії, на Цілодобову варту і до департаменту житлового господарства Вінницької міської ради. Якщо проєкт дасть позитивний результат, то системи контролю будуть поетапно встановлювати в усіх багатоповерхівках міста.

«Наразі це просто пілотний проєкт, який ми запустили з початку опалювального сезону, поки що лише у вісьмох багатоповерхівках. Датчики встановили в підвалах будинків. У разі аварійних ситуацій людям, які мають доступ до системи, приходять сповіщення на телефон чи електронну пошту. Вони бачать, який тиск у трубопроводах, яка температура теплоносія чи нагрітої води, чи є електроенергія взагалі, чи не затопило яке приміщення. Усе це робиться для того, щоб швидко відреагувати і локалізувати ту чи іншу проблему й відправити на місце аварійну бригаду», — пояснює директор департаменту житлового господарства Вінницької міськради Роман ФУРМАН.

Фурман додав, що система підключена до хмарного сервера, який дає змогу зберігати дані протягом трьох місяців і відображати систему контролю у вигляді графіків. Усі показники оновлюються щохвилини.

Спеціальні датчики, які контролюють температуру, тиск, затоплення і рух, установили в підвалах на умовах співфінансування, де 70% — це кошти міського бюджету і 30% — кошти мешканців. До слова, на умовах співфінансування власники багатоквартирних будинків можуть робити капітальний ремонт конструктивних елементів будинку, а саме: покрівлі, інженерних мереж, стиків зовнішніх панелей будинків. Також — ремонтувати ліфти, замінювати вікна на сходових клітинах, утеплення фасадів багатоквартирних будинків. Програма діє в місті уже кілька років поспіль.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: