Справжній спосіб помститися ворогові — не бути схожим на нього.
Марк Аврелій, римський імператор, належав до династії Антонінів, філософ-стоїк.

Чотири області — на «червоній» межі

У МОЗ фіксують навантаження на медичну систему через збільшення хворих на ковід
16 вересня, 2021 - 19:10
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Про це попереджали аналітики та науковці ще влітку, схоже, час нового спалаху ковіду в Україні уже настав. За останніми даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 15 вересня в Україні зафіксовано 5 744 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей — 629, медпрацівників — 95). Також упродовж 15 вересня госпіталізовано 1 507 осіб, летальних випадків — 101.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській (552), Харківській (498), Дніпропетровській (415), м. Київ (362) та Одеській (347) областях. Утім, першими у «червону» зону за рівнем епідситуації можуть потрапити західні регіони. Як заявив в ефірі 24 каналу міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО, Чернівецька, Тернопільська, Волинська та Закарпатська області найближчим часом можуть бути зараховані до «червоної» зони карантину через високі показники захворюваності на коронавірус. Також міністр наголосив, що навантаження на медичні заклади зросли на початку осені, тоді ж, коли ковідна статистика поповзла вгору.

«У нас є декілька варіантів розвитку подій — помірний, оптимістичний і песимістичний. Розуміємо, яку кількість місць потрібно підготувати, щоб усі три варіанти пройшли безболісно для нашої країни», — пояснював Віктор Ляшко. За його словами, оптимістичний сценарій передбачає ситуацію, коли система охорони здоров’я працюватиме у звичному режимі. «Тобто люди з іншими соматичними та інфекційними хворобами не повинні відчути зростання випадків коронавірусної хвороби. Ми відслідковуємо ситуацію, яка відбувається в європейському регіоні і розуміємо, що ці цифри не повинні нас лякати, якщо у нас щодня зростатиме кількість щеплених», — зазначив Ляшко.

Щоб запобігти поширенню ковіду в Україні, і песимістичному сценарію заодно, у МОЗ наголошують на масовій вакцинації, дотриманні протиепідемічних норм та адаптивному карантині.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: