Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

#ЧужихДітейНеБуває

Верховна Рада підтримала в першому читанні другий пакет законопроектів, спрямованих на забезпечення прав дітей з неповних сімей
17 травня, 2018 - 11:45
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

16 травня депутати Верховної Ради підтримали в першому читанні другий пакет законопроектів, розроблених у межах ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає www.kmu.gov.ua. «Ми стали ще на крок ближче до забезпечення прав дітей, які зростають у неповних сім’ях», — наголосив очільник Мін’юсту.

Він також додав, що депутати підтримали підготовку до другого читання всіх трьох законопроектів, які входили до цього пакета, за скороченою процедурою. «Це значить, що вже наступного сесійного тижня Верховна Рада зможе проголосувати ці закони в цілому», — зазначив міністр юстиції.

Серед запропонованих у законопроектах змін: система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу; система автоматизованого арешту коштів боржників; притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт; обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів; українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми протягом більш ніж 6 місяців; звільнення чиновників, які мають заборгованість протягом більш ніж 12 місяців; звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад три роки; застосування обмежень першого пакета до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям уже після того, коли борг перевищить суму за три місяці; збільшення рівня мінімального утримання дитини тим із батьків, хто не проживає з родиною.

До другого пакета в межах ініціативи #ЧужихДітейНеБуває входять три документи: проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№ 8294 від 19.04.2018), проект Закону «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№ 8295 від 19.04.2018) та проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№ 8296 від 19.04.2018 р.).

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments