Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори
Григорій Сковорода — український філософ-містик, богослов, поет, педагог

«Чиста планета у власній тарілці»

Вінницькі школярі організували проєкт, який дозволяє заробляти гроші на реалізації екологічного посуду
25 травня, 2020 - 20:49

Стартап «Eko dishes: Чиста планета у власній тарілці» почали реалізовувати вінницькі школярі — Олександр Романенко, Богдан Магдич, Максим Тягун та Микита Мaлошик. Алгоритм втілення своєї ідеї вони напрацювали у бізнес-школі. Проєкт виставили на аукціон грантів. Інвестори підтримали задум юних екологів. Він передбачає реалізацію індивідуальних наборів екопосуду з пресованої пшениці і нарощення капіталу. Зараз хлопці активно розкручують свій проєкт у соціальних мережах, пропонують придбати корисні та яскраві ланч-бокси і бамбукові склянки своїм друзям та знайомим. Їхнє завдання — реалізувати екопосуд, повернути вкладені інвестором кошти та показати прибуток.

«З самого початку ми хотіли реалізовувати соціальний бізнес-проєкт. Потім вирішили, що це буде екостартап, який допоможе зробити так, щоб якомога більше людей дізналися і зрозуміли, що від наших звичок та бажання берегти навколишній світ залежить щасливе життя. Зупинилися на екологічному посуді, бо це один із варіантів, який дозволяє сповідувати екозвички і водночас заробляти гроші, — відзначає керівник проєкту Олександр РОМАНЕНКО. — Бізнес-проєкт із соціальною складовою подали на конкурс і отримали стартовий капітал від інвестора. За отримані кошти придбали екологічні ланч-бокси, склянки, виделки багаторазового використання. Усе це почали формувати в індивідуальні набори і запаковувати в сітках, які можна використовувати замість полієтиленових пакетів для купівлі фруктів, овочів, солодощів. До слова, створює ці сіточки бабуся із будинку престарілих.

Проєкт ми написали в лютому, втім повноцінно запрацював він місяць тому. Під час карантину працюємо дистанційно. Екобокси продаємо в соцмережах. Кожному клієнту намагаємося пояснити переваги нашого посуду. Він виготовлений із пресованої пшениці, які розкладається набагато швидше, ніж пластик. Склянка і виделка — бамбукові, тобто натуральні. Купуючи наш Eko dishes, людина не лише отримує індивідуальний набір посуду, але й допомагає врятувати планету від пластику і поліетилену».

Наразі хлопці вивчають можливість розміщення на своїх ланч-боксах QR-кодів, щоб можна було залучити клієнтів і збільшити прибуток. Окрім цього, планують сформувати різні цінові пропозиції, щоб їхній екопосуд був доступним для усіх категорій населення.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День» Вінниця
Газета: 
Рубрика: