Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

«Ця бібліотека унікальна для міста»

У Дніпрі вперше провели екскурсію для людей поважного віку до книгозбірні імені Маккейна
12 травня, 2021 - 20:37
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

У Дніпрі вперше провели екскурсію для людей похилого віку до Бібліотеки імені сенатора Джона Маккейна. Екскурсанти познайомилися із українською літературою, подарованою українською діаспорою, а потім подивилися документальний фільм. Бібліотекарі розповіли про створення бібліотеки: знайомство міського голови Дніпра Бориса Філатова із представником діаспори Володимиром Пилишенком під час відвідин міською делегацією США. Згодом Володимир Пилишенко передав свою унікальну колекцію Дніпру — книжки про історію українські діаспори. Гостям розповіли також, чому бібліотека носить ім’я сенатора Джона Маккейна. І наостанок — цікавий документальний фільм, де Вахтанг Кіпіані розповів про перших наших земляків, що підкорили землі Канади. «Хотів дуже потрапити до цієї бібліотеки, чув, що вона є, проте не могли приїхати, а тут розповіли, що можна записатися на екскурсію. Сьогодні дізнався про постать Джона Маккейна», — розповів Олександр Скворцов. А пані Зінаїда Шевченко поділилася, що подібні відвідини корисні як для молодого покоління, так і для більш старшого, бо книга — символ знань.

«Ця бібліотека унікальна для міста, бо тут є 5 тисяч примірників колись забороненої на наших землях літератури і багато десятиліть її не всі українці могли читати. Тут є про що розповісти та подискутувати. Відвідати Бібліотеку української діаспори імені сенатора Джона Маккейна хотіли декілька десятків людей похилого віку, проте ми за правилами карантину можемо долучати не більше як 10. Такі екскурсії безкоштовні, вони проводитимуться надалі. У планах провести для людей із порушенням слуху: до екскурсовода долучиться сурдоперекладач», — поділилася начальниця Туристичного інформаційного центру Ольга СТАСЕНКО. На екскурсію до бібліотеки запрошують усіх охочих. Для цього треба завітати до туристичного центру на центральній площі Героїв Майдану.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: