Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Депутати, почніть рік із захисту тварин!

Громадськість пропонує криміналізувати притравочні станції та заборонити пересувні цирки
14 грудня, 2017 - 20:27
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Три роки позбавлення волі за використання тварин на притравочних станціях, заборона пересувних цирків, повна заборона утримання хижих тварин на територіях готелів і розважальних комплексів, збільшення штрафів за порушення законодавства у сфері охорони тваринного і рослинного світу — з цими та іншими пропозиціями (понад 40 правок у вісьмох законах України) група екологів, захисників природи і народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект №6598. Він стосується імплементації деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу.

«Ми лобіюємо цей законопроект, бо він змінить ситуацію й допоможе братам нашим меншим. Наше екологічне законодавство не діє, бо немає кореляції між, наприклад, законом, який забороняє жорстоке поводження з тваринами, та адміністративним кодексом. Тобто немає прямого посилання на те, що буде людині за порушення законодавства. А якщо немає прямої норми — передбаченого покарання за ці злочини, то всі заборони виглядатимуть як благі побажання, — стверджує директор Київського еколого-культурного центру Володимир БОРЕЙКО. — У законопроекті №6598 ми передбачаємо ці прямі норми — розміри штрафів і покарання, щоб Нацполіція та екоінспекція могли штрафувати за різні порушення. Сподіваємося, Верховна Рада розгляне цей законопроект у першому читанні на початку 2018 року».

Яскравим прикладом боротьби за права тварин є ситуація із забороною утримання в неволі бурих ведмедів. Вони занесені до Червоної книги — в Україні популяція цього виду, за оцінками фахівців, не перевищує 200 осіб. Приблизно стільки ж перебувають у неволі — на притравочних станціях, у ресторанах і готелях, на автозаправках, у цирках. У 2015 році заборонили використання ведмедів у таких закладах, але вони досі там є. Зокрема тому, що у нас не вистачає притулків для тварин, а на волі після знущань вони жити не можуть. Також далеко не всі власники тварин відмовляються від них через відсутність покарання.

«Цього року ми намагалися дослідити проблему утримання бурих ведмедів у неволі. Наразі у нас немає даних про факти притравки, але на таких станціях тварини є — тобто зловживання можуть бути. А там є і лисиці, і борсуки, і єнотоподібні собаки, — говорить Тарас БОЙКО, заступник директора ведмежого притулку «Домажир» у Львівській області. — Сьогодні наша мета — створення умов для порятунку тварин. З весни наступного року ми запрошуємо до нас відвідувачів — щоб подивилися, в яких умовах можна утримувати диких тварин».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments