Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

«Детокс, або Короткий курс для Кремля»

Передзамовлення на очікувану новинку «Дня» триває!
22 липня, 2021 - 19:40

Нещодавно в соцмережах редакція «Дня» оголосила про початок прийому замовлень на книжкову новинку нашої редакції — видання «Детокс, або Короткий курс для Кремля». Вразило те, що, не маючи ще жодного розлогого анонсу, наші читачі і шанувальники в перші ж години і дні сформували навіть не п’ятірку, а десятку замовників! І цей процес лише набирає обертів. Друзі, така довіра дуже цінна! А що ніхто не пошкодує про свій крок, гарантує фахова і зацікавлена команда авторів книги (журналістів, істориків, публіцистів) на чолі з незмінним «генератором» ідей і редактором видання Ларисою Олексіївною Івшиною.

Днями у відеоблозі «Активна протидія» на ютубканалі «Дня» (доступний за посиланням) головна редакторка «Дня» привідкрила інтригу новинки, що її вже незабаром буде віддано до друку. «Книга «Детокс» готувалася ці два роки, тільки локдаун трохи пригальмував наше бажання видати її ще раніше. Тому вона зовсім не пов’язана ні з якою політичною кон’юнктурою, а лише з глибоким розумінням: щоб очиститись від нашарувань і «шлаків» минулого, історію обов’язково треба насамперед передумувати, а тоді переписувати, — посяснює Лариса Івшина. — Із колосального арсеналу української історії нам сьогодні найбільше потрібно те, що зміцнює наш «імунітет», наші сили для протидії всім спробам ввергнути вас знову в комплекси, зобразити нас випадковістю чи жертвою історичних обставин».

«Українці насправді з надзвичайною потугою брали участь у багатьох державотворчих проєктах — і в Речі Посполитій, і у Великому Князівстві Литовському, і, звісно, Російській імперії і Радянському Союзі. І зрілість української нації сьогодні означає, що ми значно більше готові до розмови і про власний внесок, і про певну відповідальність за ці проєкти. Особливо в тому, що стосується Радянського Союзу», — наголошує Лариса Олексіївна.

Одна з особливостей Бібліотеки «Дня» — її щоразу продуманий і вишуканий арт-супровід. Книгу «Детокс» можна буде придбати в комплекті із чаєм, зібраним із цілющих трав, та ексклюзивною ароматичною свічкою. Одразу попереджаємо: колекція буде лімітована, тож варто не гаяти часу із замовленням

«Чому ми так багато вкладали «назовні» і ще досі не змогли сконцентруватися на побудові власної міцної захищеної української держави? Це питання для інтелектуальних спільнот, які повинні відповідально і чесно говорити зі зрілим суспільством, що вже потребує таких відповідей», — додає головна редакторка «Дня». Тож нова книга у Бібліотеці редакції покликана вести саме такий полілог.

Умови передзамовлення дивіться нижче, а ми тим часом пропонуємо відгуки тих, хто оформив його найпершими і отримає додатковий бонус — книгу з автографом Лариси Івшиної!

«ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ФОРМУЮ БІБЛІОТЕКУ КНИГ ВІД ГАЗЕТИ «День»

Вадим МАТВIЇВ, адвокат, Луцьк:

— Чому це для мене важливо? Тому, що я вважаю, що газета «День» і пані Лариса Івшина особисто роблять правильні речі. Я з задоволенням формую бібліотеку книг від газети «День». І плюс є додатковий приємний момент, що книга буде з автографом Лариси Олексіївни. Також я маю у своїй бібліотеці «Повернення в Царгород», «Корона, або Спадщина Королівства Руського» та інші.

«ЦЕ ПРОЄКТ НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ, А НЕ НА РЕАГУВАННЯ»

Ольга КВАСНИЦЯ, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка:

— Інтелектуальна новинка від Дня — це must read для інтелектуалів, суспільствознавців, політиків усіх рангів, свідомих і головне несвідомих громадян, бо це той грунт, який дозволяє формувати і відстоювати свій порядок денний у державі і світі.

Тішить те, що прогностичний курс, який накреслила редактор Лариса Івшина понад 20 років тому — пізнання свого культурного й історичного коду, просвітництво для мислячих і головне — для молодого покоління, яке народилося за часів уже незалежної України, є не лише правильним і необхідним, найголовніше, що це проєкт на випередження, а не на реагування. Бо лише у переслідуванні власних державних і геополітичних цілей, задаванні власної системи координат, заявленні своєї «волі до буття» в  історії і сьогоденні — у нас є шанс цивілізаційно самоствердитися. 

«Детокс», або Короткий курс для Кремля» — праця, задумана і реалізована, вкрай вчасно. Це гідна відповідь московським фальсифікаторам історії та новітнім стратегам її розвитку. Гібридна війна ведеться не лише на Східному фронті України, вона ведеться на історичному полі, який дозволяє чутися впевнено, а у випадку Росії невпевнено, в усвідомленні того, хто я, бо держав і націй це так само стосується, як і окремої особистості. Адже «Я-концепція особистості» переростає в «Я-концепцію нації». Тому так важливо нам, українцям, краще пізнати себе, (пере)осмислити свою роль у творенні Російської імперії, а відтак вести з останньою діалог на інших світоглядних ( і не лише) засадах.

Як аргумент наведу цитату О. Забужко з праці «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій»: «Мусимо визнати «свій пай» у розбудові Російської імперії, оту саму трьохсотлітню «Маросєйку» української історії, що її й донині «методологічно розгублена» російська історіографія бере за доказ «общерусского единства», — не моральною девіацією, не загадковою похибкою розвитку  а наслідком таки питомого українського — ранньомодерного — «національного проекту» («православної імперії» з «духовною столицею» в Києві), який не вдалося зреалізувати в його первісному вигляді, але, який при всій його «затратності» (бо під цивілізаційним оглядом він Україні обійшовся й справді не облічимо дорого!) «на довшу мету» беручи, тобто з точки зору вже незалежної України ХХІ століття, видається не таким уже й стовідсотково провальним...» [С. 359-360].

Тому це кропітка робота з власними свідомим, а найголовніше — несвідомим, що з боку України, що Росії, яка дозволить витягнути на світло історичної свідомости факти, комплекси, травми, мотиви і дії — все те, що сприяє усвідомленому прийняттю себе і життю в мирі зі собою та іншими. А нам, українцям, це сприятиме глибшому самопізнанню, а відтак впевненішому саморозгортанню у часі і просторі, це дозволить накреслити ті історичні, геополітичні, цивілізаційні межі, які переходити кому-будь, зокрема Росії,  зась!

«КАРТИНА СВІТУ ТА УКРАЇНИ З «ДНЕМ» ЦІЛІСНА ТА ДАЛЕКОГЛЯДНА»

Наталія ГОШИЛИК, доцент кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника:

— Детокс — невипадкове поняття в сучасному інформаційному просторі, адже зараз спостерігаємо перевантаження і перенасичення простору інформацією різної якості, часто дуже сумнівної. І якщо детокс розуміють як індивідуальний процес, то «Детокс» від «Дня», переконана, зробить потрібні для усіх українців акценти, які допоможуть дезорієнтованим зорієнтуватися, а тим, хто давно з «Днем» — поглибити і посилити обороноздатність. Чекаю видання та, з особливим нетерпінням, передмови Лариси Олексіївни, яка бачить і розуміє глибинні шари, а тому картина світу та України з «Днем» цілісна та далекоглядна.

«ДЛЯ МЕНЕ КОЖНА КНИГА — АБСОЛЮТНИЙ «ДЕТОКС»

Iрина ГОРБУЛIНСЬКА, інженер-технолог, Харків:

— Я стежу за публікаціями газети «День», збираю абсолютно всі ваші видання. Для мене кожна книга — абсолютний «детокс» і життєва допомога. Коли в мене «токсичний» настрій, я розгортаю будь-яку вашу книгу і психологічно, емоційно відновлююсь. Це підтримка в житті і надійний орієнтир. Я вважаю, що ви єдиний «монстр» в Україні, який звалив на себе цей тягар і робить таку важливу для всієї країни справу. Дуже шкода, що мало наших публічних інтелектуалів загалом взяли на себе таку важку працю з відновлення нашої країни, її історії і пам’яті, закладення нових сенсів. Адже ми всі, звісно, дуже отруєні цією російською дезінформацією.

Я спеціально підписана на всі новини моїх улюблених видавництв, прицільно відстежую новинки, щоб устигнути їй придбати. Тому що, на жаль, тиражі у нашій країні невеликі.

«КНИГА БУДЕ ДУЖЕ ЦІКАВОЮ І ПОТРІБНОЮ ВСІМ НАМ»

Анатолій НЕЧИДЮК, доцент Національного університету водного господарства і природокористування:

— Я знаю, як багато газета робить для читачів, для підвищення загального освітнього рівня. Знаю бібліотеку газети «День», усі ваші книжки, тож я не мав жодних сумнівів, що треба зробити перед замовлення книжки «Детокс». Вважаю, що вона буде дуже цікавою і потрібною всім нам.

Поспішайте оформити перед замовлення, адже це гарантія економії коштів — зараз ви платите лише 250 гривень за солідний фоліант (а видання буде саме таким), пізніше ціна зміниться у бік підвищення.

Кошти можна перерахувати на реквізити: ТОВ «УКРАЇНСЬКА ПРЕС-ГРУПА»

п/р:

UA323808050000000026007478064

в АТ «Райфайзен Банк «Аваль»

МФО 380805, Код ЄДРПОУ 24249388,

або оплатити замовлення через інтернет-магазин:

де вказати всі дані для відправки книги Новою поштою чи Укрпоштою.

Телефони для інформації (044)303-96-23; 067 242-54-00, або e-mail: amir@day.kiev.ua

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: