Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Для маленьких пацієнтів

У Чернівцях лікарня одержала обладнання від уряду Японії
25 липня, 2017 - 12:11
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня стала другим медичним закладом Буковини, який одержав ґрант від уряду Японії у рамках Програми безвідплатної допомоги Проектам людської безпеки «Кусаноне».

«Коли довідалися, що через відповідну ґрантову програму уряд Японії щиросердечно надає допомогу, зокрема, медичним закладам України, теж вирішили скористатися шансом. У нашій лікарні зосереджуються маленькі пацієнти зі всієї області, тому постійно потребуємо оновлення обладнання, — розповідає головний лікар Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Микола Чепіль. — Найбільше наразі потребували нової апаратури для гастродіагностики та автоматизованого біохімічного аналізатора. Адже у структурі лікарні є два реанімаційних відділення, у тому числі — неонатальна реанімація, де лікуються пацієнти перших тижнів життя. За відсутності необхідного обладнання, для проведення біохімічного аналізу крові були змушені брати у них до 5 мл крові, що для таких крихіток є значною крововтратою. Нова ж апаратура могла б забезпечити дослідження за десятками показників буквально із крапельки».

Не менше лікарня потребувала обладнання для діагностики гастроентерологічної патології, бо ж захворювання органів травлення має на Буковині кожна 8—10-та дитина, причому останніми роками їхня кількість стрімко зростає. Та через те, що наявна апаратура давно відпрацювала свій ресурс і часто ламалася, у лікарні були змушені скеровувати дітей на обстеження до інших медичних закладів.

Врешті ставши переможцем, за виграні у рамках проекту «Кусаноне» 1,5 млн грн обласна дитяча лікарня придбала гастрофіброскоп і колоноскоп японського виробництва та біохімічний аналізатор виробництва США.

Якщо останній дав можливість швидко і якісно одночасно проводити аналіз крові до 40 дітям, то апарати для гастродіагностики вже за перші ж тижні роботи дозволили виявляти патологію, яку старі просто «не бачили».   

«Дуже приємно і символічно, що допомога лікарні від уряду Японії надійшла у Рік Японії в Україні, — підкреслює М. Чепіль. — Від свого імені та від усіх маленьких пацієнтів Чернівецької області висловлюю щиру подяку Посольству Японії в Україні, уряду Японії за можливість придбати таке вкрай потрібне обладнання».

Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ