У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Доробок — 12 короткометражок

На Закарпатті відбулася літня наметова кіношкола «Скалка’2019»
4 вересня, 2019 - 10:03

Упродовж восьми днів 30 учасників вчилися знімати, монтувати, грати, писати сценарії і продюсувати кіно. Доробок цьогорічного заходу — 12 короткометражок.

«День» поспілкувався з координатором проєкту, представником ГО «Закарпатська фільмкомісія» В’ячеславом Єгоровим.

— Торік ви вперше зібрали молодь із різних куточків України на Мараморощині. Де цьогоріч розгорнулася кіношкола?

— Молодіжний літній табір «Літня кіношкола «Скалка’2019» розгорнувся на території оздоровчого комплексу Ужгородського національного університету «Скалка». Для участі до нас надійшло понад шістдесят анкет на участь, з яких ми на конкурсній основі відібрали тридцять. Так до нас приїхали учасники із різних куточків Закарпаття, Львівщини, Тернополя та Києва.

Як і торік, ми розробляли програму відповідно до етапів реального кіновиробництва. Так, за вісім днів учасники вивчали увесь процес: продюсування кіно, сценарна майстерність, режисура кіно, акторська майстерність, операторська майстерність, звукорежисура, монтаж, кольорокорекція.

— Хто долучився до процесу навчання молоді?

— Цьогоріч до нас приїхало дуже багато найкращих профі сучасного українського кінематографа, за що ми та учні дуже їм вдячні. Зокрема: продюсер та локейшн-менеджер Віктор Шевченко; продюсер, сценарист, режисер та актор Юрій Карабак; актор, володар нагороди «Золота дзиґа-2019» Володимир Ямненко; сценарист та режисер Ярослав Миненко; сценарист і драматург Олександр Гаврош; режисер Тарас Томенко; режисер Любов Дуракова; оператор і монтажер Микола Удут; режисер, актор, драматург Євген Тищук; акторка, викладач сценічного мистецтва Вероніка Тищук; оператор, колорист, відповідальний за аерозйомку Тимофій Шмайда; оператор і монтажер Роберт Петричка.

— Яким є цьогорічний результат?

— Він перевершив усі наші очікування, адже за вісім днів учасники відзняли і змонтували 12 короткометражних фільмів! На таку кількість ми навіть не розраховували. Додатково варто відзначити, що на початковому етапі, на пітчингу проєктів, було заявлено 26 ідей-сценаріїв. Також важливо, що фільм-переможець та призери будуть заявлені на фестивалі. Про це ми повідомимо додатково згодом.

— На думку організаторів, якими є головні відмінності цьогорічної та минулорічної кіношколи?

— Перша й основна відмінність — це склад коучів і, відповідно, якість та інформативність контенту, який отримали слухачі. За реакцією і враженнями, а також на практиці ми бачили, що учасники просто у захваті. Вони з радістю переймали досвід професіоналів і одразу ж застосовували його на практиці.

Проведення заходу стало можливим за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА. Також нашим постійним партнером є Ужгородський національний університет, на базі оздоровчого комплексу якого й відбулася кіношкола.

— Чи плануєте організувати «Скалку’2020»?

— Звичайно, це найменше, що ми можемо зробити. Взагалі ми мріємо про те, щоби перетворити урочище Скалка на європейський Голлівуд. Це місцевість із мальовничими краєвидами, ідеальна для кінознімальної роботи.

Розмовляла Вікторія ЖУЙКО Ужгород
Газета: 
Рубрика: