Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

«Дріжджі» для науки

МОН збільшить підтримку молодих учених
16 березня, 2017 - 11:38
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

На цьому наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання Колегії МОН, де голова Ради молодих учених при МОН Юрій Кращенко представив доповідь про проблеми стимулювання молоді до наукової діяльності.

«Торік, щоб підтримати молодих науковців, міністерство започаткувало Конкурс наукових проектів для молодих учених, у межах якого відібрали 79 проектів-переможців. Вперше молодим науковим колективам надали можливість самостійно здійснювати наукові дослідження і розробки. Цього року ми збільшили суму фінансування конкурсу, яка загалом становитиме 28,4 мільйона гривень», — цитує Лілію Гриневич сайт Міністерства освіти і науки.

За словами голови Ради молодих учених при МОН Юрія Кращенка, цей конкурс є гарним мотиваційним інструментом для науковців.

Голова Ради також акцентував увагу на перепонах, які існують сьогодні для молодих учених. Зокрема, на проблемах фінансування. Як повідомляють на сайті МОН, вони стосуються як точкових моментів, наприклад, браку коштів у бюджеті 2017 року на премії та стипендії для молодих учених, так і стратегічних питань — забезпечення житлом молодих науковців, розробки інструментів для повернення молодих учених з-за кордону тощо. Члени Колегії запропонували низку варіантів рішень для поліпшення цієї ситуації.

Незабаром Рада молодих учених додасть до проекту рішення Колегії МОН усі отримані пропозиції та зауваження, а потім документ, який допоможе збільшити підтримку молодих вчених, затвердять.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments