Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!
Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч

«Дитяча сесія»

У Херсонській міській раді відзначають 30-річчя Конвенції ООН про права дитини
20 листопада, 2019 - 10:13

20 листопада 2019 року світ відзначає Всесвітній день дитини і 30-річчя Конвенції Організацій Об’єднаних націй про права дитини. З цієї нагоди у Херсоні вирішили розповісти дітям про роботу міської влади.

Херсонська міська рада долучиться до всесвітньої акції «Дитяча сесія» — це можливість для дітей шкільного віку зазирнути за куліси управлінських процесів і відчути себе на місці керівників департаментів, відділів, спробувати себе в ролі звичайних чиновників.

У Херсоні «Дитяча сесія» розпочнеться 20 листопада о 9:00 у малому залі міської ради з короткого брифінгу про права дітей за участі школярів та представників органів влади. Після цього діти тимчасово обіймуть керівні посади в управлінні молоді та спорту і управлінні культури Херсонської міської ради, Центральній міській бібліотеці для дітей.

«Школярі робитимуть те, що зазвичай люди на цих посадах. Хто буде на посаді начальника нашого управління, той, скоріш за все, даватиме різні доручення з виконання документів. На моїй посаді дитина вчитиметься робити все від «А» до «Я», сама ніким не керуватиме, бо такі реалії саме мого відділу. Хтось спробує попрацювати над проєктами рішень на виконком і сесію, підготувати документ щодо оренди зали для заходу, поробить фото/відео для соцмереж. Якщо встигне, напише новину на сайт», — коментує начальник відділу з питань сім’ї та молоді управління молоді та спорту Наталя ЯРОВА.

За її словами, участь у херсонській «Дитячій сесії» візьмуть учні зі шкіл № 15, 6  та академічного ліцею при Херсонському держуніверситеті. Всього — 15 осіб. У складі юних чиновників — частина молодіжної ініціативної групи Motivation та активні діти з бібліотечних клубів.

 ДОВІДКА «Дня»

Конвенцію про права дитини було ухвалено резолюцією №44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Це міжнародний правовий документ, що визначає права дітей у державах-учасницях Організації Об’єднаних Націй. Конвенція є першим та основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ