Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

Дивні перетворення

Пам’ятку на Андріївському узвозі продовжують реставрувати — без обіцяної комунікації з громадськістю
30 листопада, 2020 - 19:57
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Якщо раніше історичний будинок на Андріївському узвозі, 10а мав майже плоский дах, то зараз горище стало практично повноцінним третім поверхом, зрівнявши пам’ятку по висоті із сусідньою спорудою. Саме так, наголошує місто та нинішній власник будинку на узвозі, 10а, триває реставрація пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення.

Наочний перебіг цієї реставрації днями зафіксував фотокореспондент «Дня». І результати перетворень чомусь нагадують більше реконструкцію, ніж відновлення пам’ятки. Нагадаємо, у серпні цього року громаду узвозу стривожила будівельна техніка біля будинку 10а, яка почала демонтаж даху. Зрештою, було знесено все, крім фасаду та бокових стін. Як згодом пояснював представник власника Володимира Костянтиновича Акімова (на зустрічі із громадою у Київській міській державній адміністрації), будівля була в аварійному стані, залишити цілим можна було тільки фасад. Через аварійний стан почали готувати документацію для реставрації будинку.

Фактично не маючи на руках повного пакету дозвільних документів, які б дозволяли початок реставрації, зокрема, погодження від Міністерства культури та інформаційної політики, власник почав демонтаж пам’ятки, чим справедливо викликав обурення громади. Під час зустрічі у мерії вдалося з’ясувати, що надбудов не буде (як тоді розцінювати підняття даху?), пам’ятка буде перетворена на комерційний об’єкт з кафетерієм та офісними приміщеннями (цокольний та перший поверх). Підземних робіт не планувалося. І ключова заява від власника — про перебіг робіт будуть інформувати громадськість.

«Динаміка змін на пам’ятці на Андріївському узвозі, 10а. Станом на сьогодні (допис від 19 жовтня ц.р.) робиться ще один рівень перекриття. Представник замовника завіряє, що цей каркас зроблено для монтування покрівлі у відповідності до затвердженого проєкту. Архітектор проєкту Максим Гончаренко на зв’язок не виходить», — інформували киян про комунікацію з інвестором представники ГО «Громада Андріївський узвіз».

А нещодавно про зобов’язання власника нагадав у своєму блозі на «Liga.net» Юрій ТАЦІЙ, заступник директора департаменту містобудування та архітектури КМДА. За його словами, містобудівні умови та обмеження на реставрацію з пристосуванням нежитлової споруди під будинок з офісними приміщеннями та кафетерієм були видані Акімову ще п’ять років тому. Чиновник теж акцентував увагу на слові реставрація та уточнив, що до власника висувалося кілька зобов’язань, одне з яких — гранична висота будівлі в процесі реставрації не змінюється.

Поки що перетворення пам’ятки іде врозріз із погодженим проєктом у КМДА. Тепер мерія мала б розцінювати появу третього поверху на історичній садибі як порушення та ініціювати демонтаж. Але це значно складніше, ніж писати блоги.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: