Жалься, Боже, з України, що не вкупі має сини!
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман

Фестиваль Параджанова

Із 20 до 27 серпня Львів стане кіномеккою
9 серпня, 2017 - 18:41

Це буде вже другий міжнародний захід, який проходить не в центральній частині міста, а в мікрорайоні Левандівка, що в Залізничному районі Львова, та який організовує управління культури ЛМР.

Партнерами Форуму пам’яті вірменського та українського кінорежисера, який геніально зняв фільм «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського, є: Інститут Адама Міцкевича у Варшаві, програма Фонду Шерінга та Спілки MitOst.e.V., ГО «Непротоптана стежина», ГО «Віз-Арт», офіс «Місто літератури ЮНЕСКО», Музей сновидінь у Києві, ГО «Дрім проджектс», Центр сучасного мистецтва Польщі, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», Центр розвитку громади міста Діліжан, Німецьке агентство з громадянської освіти, Перша львівська фундація.

Фестиваль Параджанова — це експозиція від митців із п’яти країн світу в культурно-мистецькому центрі «Супутник», майстер-класи для дітей та дорослих, кіно просто неба в Левандівському парку, ніч театру, музика, дискусії та зіркові гості. Обіцяють також, що фест, стане майданчиком справжньої міжкультурної комінукації, де зустрінуться митці — учасники резиденції з Грузії, України, Білорусі та Польщі, щоби показати свій художній світ під кутом зору параджановської естетики. Зокрема, з лекціями на Левандівку завітають сценарист та кінокритик Сергій Тримбач, учень Сергія Параджанова кінорежисер Роман Балаян та мистецтвознавець Діана Клочко.

У межах акції відбудеться молодіжний проект Parajanov Exchange — до школярів, які відвідують вокальну та театральну студії КМЦ «Супутник», завітають ровесники з драматичного гуртка Центру розвитку громади вірменського міста Діліжан.

Анонсуючи Фестиваль Параджанова на Левандівці-2017, його організатори говорять про те, що все тільки починається, маючи на увазі, напевно, принцип «децентралізація культури в дії», який упродовж останніх років активно запроваджують у Львові.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments