Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Фізкультура – в радість

В Україні презентували нову модульну програму з фізичної культури для 5-9 класів
3 серпня, 2021 - 12:40
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

За статистикою, сьогодні в Україні лише 5% випускників шкіл випускаються без погіршення здоров’я. Аби змінити ситуацію, Міносвіти спільно із Інститутом  модернізації змісту освіти та проєктом з розвитку спорту серед школярів «JuniorZ» презентували модульну програму з фізичної культури для 5-9 класів. Програма містить понад 30 варіативних модулів – з них учні за погодженням із вчителем зможуть обирати ті, які освоюватимуть протягом чверті.

Програма реалізовується у рамках проєкту «Здорова Україна». У 2021-2022 навчальному році пілотний проєкт програми апробовуватимуть у 5-х експериментальних класах НУШ. А через рік планується розповсюдити модульне вивчення фізкультури на старші класи. Основна ідея модульного навчання – не здавання нормативів чи відпрацювання технік, а розвивати фізичні якості дітей: вони мають обирати, чим займатися під час уроку, та отримувати від того задоволення.

- Основне завдання фізичної культури – це не спорт, а розвиток фізичних навичок. Ми не відпрацьовуємо подачі у волейболі чи інші навички. Ми хочемо, щоб дитина рухалася, отримувала задоволення, розвивалася та підвищувала свою активність, - сказав засновник проекту «JuniorZ» Одександр ПЕДАН.

Варіативні модулі змінюватимуться кожну чверть або триместр. Водночас передбачено, що школи можуть закуповувати інвентар під кожен варіативний модуль.

- Програма вміщує понад 30 варіативних модулів, які на кожну чверть або триместр можуть обирати діти за погодженням вчителя та батьків. Щодо кількості годин, то програма передбачає обов’язкові три години на тиждень, не враховуючи типу освітнього закладу. Загалом сьогодні ми говоримо про шість годин на тижні – це підтримує Офіс Президента, - сказала начальниця відділу науково-методичного забезпечення Інституту підвищення якості освіти, залужена працівниця України Галина КОЛОМОЄЦЬ. – Якщо немає у школі необхідного обладнання, то я закликаю всіх вчителів вирішити це питання через порядок, затверджений у цій програмі,  який дозволяє звернутися до керівника закладу, директора департаменту, начальника управління чи керівника ОТГ й подати клопотання на закупівлі. Програма дозволяє через тендерні закупівлі придбати це навчальне спорядження.

Експерти кажуть, що важливим питання залишається підготовка вчителів. Оскільки під час уроку діти можуть займатися за різними навчальними модулями, це може ускладнити роботу вчителів. Адже потребуватиме досить творчого підходу. Все ж, багато що залежатиме від бажання педагогів іти назустріч потребам дітей.

 

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: