Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Газета «вибудувала» надійну «цитадель»

Розширюйте «розумний простір» книгами «Дня»!
2 листопада, 2017 - 19:55
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Завдяки небайдужим громадянам — зокрема львівському громадському діячеві Теодору Дякову, закарпатському підприємцю Ірині Мацепурі — бестселер «Корона, або Спадщина Королівства Руського» вже поповнив публічні бібліотеки Львівської, Івано-Франківської, а цього тижня — ще й Тернопільської та Закарпатської областей. Запрошуємо до партнерства всіх охочих — «охопити» свої регіони якісним читанням, адже відгуки тих, хто вже ознайомився з виданням, — переконано-захоплені.

«День» МАКСИМАЛЬНО РОЗШИРИВ «ІСТОРИЧНІ КОРИДОРИ»

Iрина МАЦЕПУРА, директор ТОВ «ВГСМ», смт Великий Бичків Закарпатської області:

— Газеті «День» вдається формувати «аристократичне» бачення історії. Ми навіть по сьогоденню бачимо, що будь-яку подію можна проаналізувати й подати як позитивно, так і негативно, злегка помінявши акценти. Що вже казати про події тисячолітньої  давнини. Тому мені дуже імпонує позиція, яку посідає «День», даючи статті в коректному державотворчому ключі: кожна стаття додає ще один блок у фундамент будівлі держави. Давня історія взагалі досить одноманітна: битви, захист території та її розширення. І тут «День» робить дуже розкішний акцент — завжди знаходить моменти культури, освіти, напрямів розвитку. І цим зв’язує історію  в нерозривне ціле. Оскільки аристократизм, зокрема аристократизм історії, є постійно повторюваними позитивними діями.  Програні військові битви можуть бути потім виграні на інтелектуальних полях, й історія попрямує далі. А от програні інтелектуальні битви відкидають держави на дальні цивілізаційні дороги.

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Найбільше мені сподобалася стаття Оксани Пахльовської «Мазепа — архітектор європейської України». Читаючи її, згадала заклик із «Бронебійної публіцистики»: читати з олівцем! Тут про час Мазепи, відколи «протистояння України і Росії набуло системного концепційного характеру»; про те, що «Україна була останнім європейським бастіоном політичної традиції, глибоко протипоказаної російському абсолютизмові»; про те, що «Мазепа є людиною прологу модерного часу української історії»; про те, що в час Мазепи «склалися культурні та етичні передумови політичної концепції держави». Ось ще один цільний фундаментний блок, який довгі часи висмикували з історії.

Завжди цікаво, як мислить людина, яка приймає історичні рішення. Чому історія пішла тим шляхом,  а не іншим. Які складалися суспільні передумови прийняття рішення. Видається, що історичні особи не калькують, наприклад, Мазепа — з Ярослава Мудрого, а на той час створено такі передумови, такий культурний шар або і критична маса знань і подій, що виникає і така особистість, яка приймає рішення, не озираючись на підручники історії.

Я вважаю історичну спадщину тим фундаментом, на який має опиратися кожен громадянин  держави. Може, навіть, не фундаментом, а цитаделлю, тилом. «День» вибудував своєю 20-річною працею надійну цитадель, де є проблеми, є перемоги і поразки, але це достойний тил, який не викликає комплексу меншовартості щодо історичного розвитку. «День» максимально розширив «історичні коридори», але вибір висновків залишив читачеві. Комусь більше сподобається В. Липинський «Без традиції немає культури, а без культури — немає нації», і людина проведе життя відповідальним власником. А хтось слідом за новим іменем «Дня» — Андрієм Баумейстером — буде битися за нову парадигму філософії в сучасному світі (стаття в «Дні» «Про спокуси фальшивої Європи»), яка визначить подальший рух європейської спільноти.

«ЗВ’ЯЗОК ДЕРЖАВНОСТІ ТРЕБА ВІДЧУВАТИ НЕ ЗА 20 РОКІВ»

Сергій ПОДРУЦЬКИЙ, головний агроном ФГ «Акант», м. Каховка:

— Я побачив інтерв’ю головного редактора «Дня» Лариси Івшиної, де вона розказувала про нову книжку «Корона...». Ця розповідь мене спонукала до пошуку і замовлення книжки. Вважаю, що інформації про часи Київської Русі в нас подають небагато. Я ж хотів почитати свіжі думки про цей період. Не те, що нам розповідали в радянських школах, і, може, не те, що розповідають зараз.

Оскільки придбав книжку нещодавно, то прочитав ще небагато. Але з перших текстів мені стає дедалі цікавіше, і я радий, що таке видання потрапило до моїх рук. Це дещо незвичайна інтерпретація спадщини Київської Русі, Королівства Руського, діяльності короля Данила...

У матеріалах про часи кількасотрічної давнини можна побачити актуальні для сьогоднішньої України уроки. Якщо ми хочемо мати міцну державу, то і зв’язок державності треба відчувати не за 20 років. І, звісно, не повторювати численних помилок минулих правителів.

Після ознайомлення з «Короною...» детальніше познайомився і з вашою газетою через сайт. Цікаво було дізнатися про велику Бібліотеку «Дня», а також сподобався сам стиль подання матеріалів. Ви пишете про факти й даєте цікаві коментарі, а не видаєте коментарі за факти.

Де можна придбати наші книги:

  Мережа книгарень «Є» (запитуйте у вашому місті)

  Мережа книгарень «Книголенд» (м. Харків)

  Фірмовий магазин «Академкнига» (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 42)

  Могилянська книгарня (м. Київ, Контрактова площа, 4)

  «Наукова думка» (м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)

  «Орійська язичницька книгарня» (м. Київ, пл. Слави, ТЦ «Навігатор»)

  Книгарня-кав’ярня (м. Одеса, вул. Катерининська, 77)

  «Знання» (м. Луцьк, пр-т Волі, 41)

  «Дім книги» (м. Вінниця, вул. Інтернаціональна, 3/2)

  «Арка книгарня» (м. Івано-Франківськ, Вічевий майдан, 3)

  «Дім книги» (м. Тернопіль, вул. Йосипа Сліпого, 1)

  Глобус книгарня (м. Львів, площа Галицька, 12)

  Українська книгарня (м. Львів, пр-т Тараса Шевченка, 8)

  Книгарня Наукового товариства ім. Т. Шевченка (м. Львів, вул. Г. Чупринки, 21)

  Книгарня ім. Богдана-Ігоря Антонича (м. Львів, вул. С. Бандери, 33)

  «Інтермеццо» (м. Чернігів, вул. Т. Шевченка, 9)

  «Книги» (м. Дніпро, вул. Вокзальна, 5)

  «Лелія» (м. Луцьк, пр-т Перемоги, 13)

* * *

Список постійно оновлюється, стежте на сайті «Дня»

* * *

Крім того, книги можна замовити в редакції:

м. Київ, пр-т. Перемоги, 121Д 

або на нашому сайті

Контактна особа — керівник відділу реалізації Валентина Морозова.

Телефон (044) 303-96-23.

E-mail: [email protected]

Підготував Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: