Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

«Герої працюють тут»

Розпочався проєкт працевлаштування ветеранів «Україна наймає ветеранів»
26 листопада, 2020 - 19:25

Представники громадських організації за участі Посольства США, агентств з працевлаштування, а також ветеранських організацій започаткували проєкт «Україна наймає ветеранів». Мета — працевлаштувати якомога більшу кількість колишніх військових за прикладом програми працевлаштування США. Ідея — зробити так, щоб  військовий досвід ветерана пригодився у тій зайнятості, яку він знайде.

— Проєкт побудований на досвіді США, де ми побували  торік. Ми досліджували досвід американських ветеранських організацій — вивчали кращі стратегії повернення та соціалізації ветеранів до мирного життя. Звертали увагу не лише на позитивні кейси, а й на негативний досвід, — розповів керівник ГО «Зелена смуга» Олександр КУКЛІШИН, учасник американської урядової програми «Міжнародні відвідувачі-лідери». — Наш проєкт побудований на концепції роботи з ветеранами, які тільки-тільки звільняються зі служби — фактично їм потрібна допомога відразу, як вони виходять з військкомату.  Проєкт передбачатиме створення онлайн-курсу, у рамках якого ми маємо спочатку допомогти відновити ветерану навички комунікаційні — почати із презентації себе... Далі  працюватимемо за методикою Американської ветеранської організації у Пітсбурзі — навчатимемо інтегровувати військовий досвід у мирне життя. Тобто розкрити роботодавцю цінність військового досвіду. Курс ми хочемо зробити доступним для всіх — на платформі «Прометеус». Зараз ми збираємо думки ветеранів — вони мають координувати цей курс, бо він — для них.

Олександр Куклішин додав, що курс на стадії підготовки: сьогодні учасники проєкту збирають думки і рішення з багатьох міст України, аналізують їх. На жаль, ветеранський досвід свідчить, що, як правило, участь чоловіків чи жінок в АТО/ООС негативно сприймається роботодавцями — через стереотипи це не спонукає їх працевлаштовувати ветеранів.

— Я — ветеран, професійна людина з великим фаховим досвідом, сьогодні працюю керівником відділу маркетингу приватної клініки. Мої товариші на війні — це фахівець з ІТ і директор продажів, — розповів ветеран Сергій МІЩЕНКО. — Коли я шукав роботу, досить довго на мої резюме не було відповіді. Я не міг зрозуміти, що не так. Потім — я ж маркетолог — склав  резюме на іншу особу, повністю відтворив свої компетенції і дані, але забрав звідти участь в АТО. У  результаті багато організацій запросили на співбесіду. Я засумував з цього приводу... Згодом  звернувся до HR-менеджера — ми переробили резюме, підкреслили компетенції, пояснили, який досвід я отримав в АТО, склали кілька супроводжуючих листів і після цього (це був період карантину) я дуже швидко знайшов роботу там, де хотів. Висновки такі: дуже допомагає саме співпраця з фахівцями,  бо ви не викреслюєте свій бойовий досвід,  я не хочу цього робити, я цим пишаюсь.

Сергій Міщенко наголосив, що серед ветеранів дуже багато компетентних хлопців і дівчат, ці компетенції допомогли їм вижити на війні і їх можливо успішно зреалізувати в роботі. Слід працювати над тим, щоб стереотипи щодо ветеранів були подолані в суспільстві. Якщо звертатися до американського досвіду, то, наприклад, організації, у яких працюють ветерани, можуть приклеїти на дверях в офіс наклейку «Герої працюють тут».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: