Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

Громада «скипає»

Кияни протестують проти неконтрольованої забудови спальних районів
14 вересня, 2017 - 19:18

Перед початком чергового пленарного засідання Київської міської ради під будівлею КМДА на Хрещатику зібралися кілька десятків жителів Комсомольського та Воскресенського масивів, а також Голосіївського району столиці. Так, представники громади Воскресенки виступають на захист автостоянки «Дружба», яка розрахована на 700 машино-місць. Вони переконані, що саме керівництво сусіднього магазину «Епіцентр» здійснювало спроби рейдерського захоплення цієї території, і просять депутатів розібратися.

Мешканці будинків №9 по вулиці Андрія Малишка та №4 на Дарницькому бульварі вийшли під стіни Київради із закликами відвернути екологічну катастрофу і припинити «забрудову» території. На ділянці біля їхніх домівок розпочалося зведення 25-поверхівки. Люди переконані: її не витримає не тільки ґрунт, а й старі комунікації мікрорайону. Клаптик землі, на захист якого стали активісти, незаконно вивели з комунальної власності, ще коли мером столиці був Леонід Черновецький. Тепер ділянка переходить з рук у руки, тож складно притягнути когось до відповідальності. А новий будинок тим часом росте, як на дріжджах.

Особливо радикальними виявилися представники громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації. Вони принесли під мерію жіночий манекен з фотопортретом Віталія Кличка і написом: «I’m a political prostitute». Активісти звинувачують мера столиці у змові з «кривавими забудовниками», які нібито влаштували вибухи в будинках №70/2 на Голосіївському проспекті та №12 на вулиці Бурмистенка, щоби очистити цю територію для нового будівництва. Вони закидають владі байдужість до потерпілих, хоч на цьому тижні Київська міська держадміністрація розпорядилася обстежити будинок на Голосіївському проспекті, визнати його мешканців постраждалими і запропонувати їм нову житлову площу. Водночас розпочинається ремонт пошкодженого під’їзду в будинку на вулиці Бурмистенка.

Мітингувальники обурені також детальним планом території між Голосіївським проспектом та Васильківською вулицею. «За цим планом мають звести 12 будинків — і жодного дитсадка чи лікарні. Житлова площа збільшується, але про дороги та підземні комунікації чомусь забувають», — каже Льоля ПАЛЬЧИКОВА-КОЗУБ, член громадської ради при Голосіївській РДА. Голосіївські активісти приєдналися до вимог інших мітингувальників щодо зупинки незаконних забудов, вимагають розірвати договір з «Київенерго» і закликають зважити на думку громади при плануванні території.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День», фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments