Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

«Хочемо вберегти життя воїнів»

Вінницький студент запрошує долучатися до плетіння маскувальних сіток. Наступна акція — 17 липня
16 липня, 2021 - 15:52

Організатором такої акції ставв 19-річний студент Іван Олицький. Напис на футболці юнака — «Люблю Україну» ще раз засвідчує його патріотичні почуття. «Я випускник Академії лідерства і саме там отримав знання, як допомагати іншим, бути активним волонтером. Спершу я зібрав своїх друзів, ми плели сітку по вихідних в офісі моєї мами. Нині я звернувся до нашого молодіжного центру «Квадрат» і вони зробили оголошення, аби до цієї справи доєдналось чим більше людей. Нам дуже бракує волонтерів і добрих рук. Ми плетемо дві маскувальні сітки. Далі я передаю її в місто Харків волонтерській організації «Ставай поруч», яка доставить їх на передову», — розповів юнак.

Сітка розміром 5 на 5 метрів. Того дня до акції доєднались 10 волонтерів. Наприклад, Володимир Васильович прийшов сюди разом із онуками, які приїхали з Санкт-Петербурга. «Я і мої онуки  хочемо допомогти українським воїнам. В Росії не розповідають про війну із Україною, в школах це замовчують, але мої хлопці  люблять Україну і тому вирішили доєднатися. Я колишній військовий,  служив у військово-патріотичних силах. Ці сітки дуже необхідні фронту, вони маскують техніку, адже вороги запускають дрони і усе бачать, потім накривають їх різними видами зброї», — говорить чоловік.

Плести сітку досить легко, і цього можуть навчитися навіть діти. «Все досить просто: береш смужки довжиною  20 сантиметрів зав’язуєш на кожний кут сітки», —  додає Іван Олицький.

Серед тих, хто приєднався, і вінничанин Андрій Козак. «Коли я почув про такий захід, то із радістю відгукнувся на таку громадську ініціативу. Жодним чином не вагався, хоч, звісно, в кожного з нас є багато своїх справ. Я свідомо захотів бути корисним і допомогти нашій армії на Сході. Вважаю, що в час коли країна знаходиться в стадії війни з іншою країною,  такі заходи мають бути більш поширені і розвинуті, і передусім підтримані на національному рівні.  Держава має більше уваги приділяти підтримці армії. Тож закликаю всю небайдужу громадськість активніше долучатись до подібних ініціатив на підтримку наших військових, і зокрема 17 липня прийти на наступний подібний захід, який відбудеться у Вінниці».

Леся КЕСАРЧУК, фото авторки
Газета: 
Рубрика: