…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Iз перших вуст

На Дніпропетровщині стартують патріотичні тури для школярів
19 вересня, 2017 - 11:41

Їхнім учасникам про війну на Донбасі розповідатимуть із перших вуст. На дітей чекають одноденні екскурсії до військової частини, на Алею пам’яті загиблим бійцям і в Музей АТО в Дніпрі. Як повідомила радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ольга Горб, до проекту планують залучити близько п’яти тисяч школярів. «Починаємо новий проект «Дорогами героїв». Це екскурсії для 10-класників області, під час яких вони зможуть дізнатися більше про війну в Донбасі», — розповіла Ольга Горб. За її словами, екскурсії організовуватимуть щодня до середини грудня. «Плануємо, що їх відвідають п’ять тисяч школярів із різних куточків області», — говорить вона.

Щодня в патріотичних турах братимуть участь групи зі 100 дітей у супроводі вчителів. Перша точка — військова частина А1126 у селищі Гвардійське. Тут діти знайомитимуться з життям 25-ї окремої повітряно-десантної бригади. «Школярі зможуть потрапити в закрите військове містечко, поспілкуватися зі справжніми героями, які захищали кордони нашої країни, побачити їхні тренування. Діти дістануть унікальну можливість потримати в руках справжню зброю, оглянути бойову техніку і вертоліт, із якого стрибають десантники. Все це супроводжуватиметься історіями з фронту», — розповів ініціатор, історик та один із творців Дніпровського музею АТО Юрій Фанигін. На наступних точках — Алеї пам’яті загиблим бійцям і в Музеї АТО в Дніпрі — школярі дізнаються про бойові подвиги військових і волонтерів. Враженнями від пережитого на сході поділяться самі очевидці. Екскурсії відбуваються по буднях.

Як відомо, в бойових діях на сході країни в період проведення АТО взяли участь близько 25 тис. жителів Дніпропетровщини.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: