Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Iз запахом мандаринок»...

Чоловіча капела «Дударик» представила мюзикл «Пригода Святого Миколая» в супроводі рок-оркестру
21 грудня, 2018 - 11:44
ФОТО АНДРІЯ КУБ’ЯКА

Автор та постановник вистави — керівник МО «Дударик — назавжди» продюсер, диригент та композитор Дмитро Кацал. Аранжування — Дмитра Кацала та Володимира Заборовського. Покази — а їх вісім — відбуваються у Львівській філармонії та Культурно-мистецькому центрі імені О. Довженка.

— Ключем є щирість — у текстах і в музиці, — розповідає Дмитро КАЦАЛ. — Є основа мюзиклу, що не змінюється, але постійно обростає додатковими сюжетними лініями та музичними мотивами, адже щороку з’являється щось нове. У нашій виставі звучать впізнавані й улюблені твори. Для дітей це — супертексти, які заворожують і забирають із собою в казку, а для дорослих — супермузика, яка не дає сумувати. Вистава дуже добра і пахне мандаринками...

На сцені — понад сто виконавців, і це — майже весь склад капели «Дударик». Герої дійства сходяться в музичному двобої за віру в добро і Святого Миколая. Сцена поділена на два протиборчих табори: чортиків та янголів. Також є мудрий кіт, ангел-бухгалтер, навіть фейковий... Миколай. Маленькі янголята і чортенята ворогують між собою, бо чортенята поцупили подарунки Святого Миколая. На сцені відбуватиметься навіть реальна баталія зі сніжками. Це музично-епічний батл між добром і злом.

Музика до вистави створена на основі хітів усіх часів і народів в українській версії: James Brown «I feel good», AC/DC «Highway to hell», Queen «We are the champions», Chuck Berry «Johney B. Good», the Beatles «Hey jude», Adele «Skyfall», Scorpions «You and I», Leonard Cohen «Halleluia», Eric Clapton «Tears in Heaven».

Щодо авторських прав на «чужу» музику, то за словами Д. Кацала, «Дударик» ще чотири роки тому уклав угоду про використання названих творів з представником державного авторсько-правового товариства України (УААСП), отож жодних проблем у цьому сенсі немає.

Варто додати, що під час вистави «Пригода Святого Миколая» волонтери збирають кошти на лікування чотирирічної Соломійки Лозинської, котра потребує невідкладної операції, а це — 25 тисяч євро, які родина неспроможна самотужки заплатити.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: