Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Книготерапія

У Вінницькій обласній дитячій лікарні відкрили особливу «палату»
15 листопада, 2019 - 11:30

Тепер кожна дитина, яка перебуватиме на лікуванні у Вінницькій обласній дитячій лікарні, зможе підібрати для себе цікаву книжку для читання. Для цього під бібліотеку обладнали одну із палат. Зробили ремонт, придбали меблі та понад півтори тисячі видань сучасних українських авторів, які пишуть для дітей та підлітків. У «книжковій палаті» з маленькими пацієнтами будуть проводити різні майстер-класи, сеанси арт-терапії та творчі зустрічі з дитячими письменниками. Автори проєкту переконані, що таке дозвілля допоможе маленьким пацієнтам стаціонару відволіктись від турбот і полегшить їхні лікарняні будні.

«Головна ідея цього соціального проєкту —  забезпечити вільний доступ дітей до читання. Він передбачає поєднання медичних та культурних сфер дитячого життя, аби створити максимально сприятливі умови для соціально-культурного перебування дитини у стаціонарі. Важливість та унікальність проєкту в тому, що пацієнти клініки потребують підтримки, допомоги та уваги не лише близьких людей, а й державних, громадських та комерційних організацій», — повідомила піар-менеджерка проєкту Крістіна ШИТЯКОВА.

За її словами, Вінниця стала другим містом після Львова, де реалізували благодійний проєкт «Книжкова палата». Його ініціювала «Асоціація бібліотек Вінниччини», а реалізували за підтримки Українського культурного фонду і товариства «Книгооборот», яке безкоштовного надало понад 1500 сучасних українськомовних книжок, книжкові шафи, столи для читання, стільці, а також подарункові набори для дітей (блокноти, ручки, фломастери та футболки). Загальна вартість переданих для бібліотечного пункту книг та майна становить 260 тисяч гривень.

До слова, Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня — це багатопрофільний лiкувально-профiлактичний заклад, який щороку обслуговує 15—16 тисяч маленьких пацієнтів. Заклад надає медичну допомогу дітям Вінницької області й міста Вінниці за 40 спеціальностями. Має стаціонар на 440 ліжок, 21 ліжко анестезіології та інтенсивної терапії, 12 із яких — для новонароджених. У лікарні функціонують 16 стаціонарних відділень різного профілю, в тому числі для дітей з онкологією, які змушені перебувати в лікувальному закладі місяцями.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: