…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Крапля камінь точить»

Дніпрові пороги перетворять на природоохоронний та туристичний об’єкт
18 липня, 2017 - 12:09
ФОТО SHUKACH.COM

Дніпропетровська обласна рада прийняла рішення про створення регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги». Він буде розташований на обох берегах Дніпра — у місцевості, де є затоплені під час будівництва Дніпрогесу знамениті пороги. За таке рішення днями проголосували 68 депутатів — 72% присутніх у залі. Новий парк буде формуватися на базі ландшафтного парку «Придніпровський», який було утворено десятиліття тому в межах правобережного Солонянського району. До кінця поточного року до нового парку планують приєднати заповідні території Дніпровського та Синельниківського районів вже на обох берегах Дніпра. Водночас рішенням облради створено адміністрацію парку — обласний комунальний заклад, який надалі буде організовувати усю природоохоронну діяльність «Дніпрових порогів».

Створення «Дніпрових порогів» дає «зелене світло» для просування на шляху зі створення парку як установи. Він має поєднувати природоохоронні функції з еколого-туристичною та науково-дослідною діяльністю. Прийняттю рішення про створення парку «Дніпрові пороги» передував майже рік наполегливої роботи  команди ентузіастів. Ініціативна група, до якої входять: народний депутат України Андрій Денисенко, начальник КП «Зеленбуд» міськради Дніпра Юрій Фоменко, доцент ДНУ Вадим Манюк, еколог Петро Чегорка та інші, доклала чимало зусиль для популяризації самої ідеї ландшафтного парку, інформаційної кампанії стосовно унікальності і важливості для України феномена «Дніпрових порогів».

«До цього парку можна застосувати вислів «крапля камінь точить». Ця робота тривала протягом багатьох років. По крупинках, по невеличких частинках складалося все докупи, щоб дійти до того, що є сьогодні», — наголосив на прес-конференції Юрій Фоменко, краєзнавець і директор КП «Міськзеленбуд», коментуючи історію створення парку.

Для успішного просування своєї важливої справи ініціатори створення парку «Дніпрові пороги» презентували громадськості спеціальний сайт. Сайт створили волонтери проекту Тарас Ляльчук та Віталій Шостак. Він містить багато розділів, серед них — мапи, блоги краєзнавців, твори людей, що надихнулися ідеєю створення парку, новини і навіть природничо-історична енциклопедія. За їхнім задумом, на сайті porohy.org можна дізнатися про історію рідного краю, а також як допомогти ландшафтному парку. «Усім нам хочеться бачити наш рідний край — Степове Подніпров’я одним з наймальовничіших куточків Європи, а регіональний ландшафтний парк «Дніпрові пороги» — не черговою карикатурою на установу заповідного фонду, а зразковим ландшафтним парком, де будуть втілюватися в життя прогресивні ідеї, сучасні досягнення природоохоронного менеджменту з пріоритетом збереження дикої природи та культурних традицій, властивих дніпровському Надпоріжжю», — говориться на сайті.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: