Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

«Краще 2,5 мільйона кандидатів, аніж десять кандидатів із зайвими двома мільйонами...»

Сільський голова Максим Голосний вважає грошову заставу на виборах Президента антиконституційною
17 січня, 2019 - 12:02

На Дніпропетровщині сільський голова Єлизаветівки Максим ГОЛОСНИЙ збирається балотуватися на посаду Президента України без застави в 2,5 млн гривень. Він закликає всіх охочих брати з нього приклад. «Сучасні «господарі країни» встановлюють правила гри, за якими інші громадяни позбавлені права брати учать в управлінні країною і взагалі — змінювати владу. Нас уже 20 років змушують обирати між сортами одного й того ж самого «непотребу». Ми не будемо грати за їхніми правилами — Конституція понад усе!» — зазначає сільський голова на своєму сайті. М. Голосний наголошує, що Конституція надає право будь-якому громадянину балотуватися на найвищу посаду в країні. Грошова застава, яку запровадили за часів Кучми й ніколи не ставили під сумнів, обмежує ці права, що згідно з Конституцією неприпустимо.

Як зазначає сільський голова Єлизаветівки, «закон визначає порядок, а не встановлює обмеження». «2 500 000 гривень — це неправомірне обмеження, і ми маємо повне право його ігнорувати. Нехай краще буде 2,5 мільйона кандидатів, аніж десять кандидатів із зайвими двома мільйонами...» — вважає він. Правове обґрунтування, яке виклав сільський голова на своєму сайті для всіх охочих, містить посилання на відповідні положення Основного закону. Відповідно до положень ч. 2 ст. 24 Конституції України, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Однак, розглядаючи вимоги ч. 1 ст. 47 Закону України «Про вибори Президента України» в системному взаємозв’язку з правами, закріпленими ч. 2 ст. 24 Конституції України, шляхом ухвалення такого нормативно-правового акта, встановлені майнові обмеження для звичайних громадян України та, як наслідок, привілеї (преференції) для заможних людей. «Звичайний громадянин України, який добросовісно та сумлінно працює, сплачує податки й отримує середню заробітну платню, яка, наприклад, за листопад 2018 року становила 9161 грн на місяць, не має матеріальної можливості чесно зібрати кошти в сумі 2 500 000 грн, для того щоб сплатити грошову заставу, встановлену в ч. 1 ст. 47 Закону України «Про вибори Президента України». Це порушує конституційне право громадянина України шляхом самовисування бути обраним на пост Президента України, закріплене ст. 38 Конституції України», — зазначає сільський голова.

М. Голосний каже, що планує стати першим «антисистемним» та по-справжньому народним кандидатом на посаду Президента України. Нагадаємо, Максим Голосний став відомим усій Україні ба навіть за її межами 2012 року як автор плакату «Переписала хату на кота!», спрямованого проти Партії регіонів за часів правління В. Януковича.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ