Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

«Кризу створив уряд»

Дніпро має серйозні проблеми з недофінансуванням медичної сфери
15 січня, 2020 - 19:24

Про це міський голова Борис Філатов попереджав уряд ще під час прийняття бюджету на 2020 рік. Він вважає, що лише об’єднавши зусилля, можна впоратися з викликами, які диктує реформування медичної галузі. Втім, навіть попри нестачу коштів місто продовжує наводити лад у лікувальних закладах. Так, у міській клінічній лікарні № 1, де надають допомогу дітям з третьої доби народження, триває оновлення. Заклад отримав рідкісне для країни медичне приладдя. Для ендокринологічного відділення придбали систему цілодобового моніторингу рівня глюкози в крові дітей, що хворіють на цукровий діабет. Апарат відстежує зміни без проколювання шкіри, а всі дані заносяться у комп’ютер лікаря. Такі апарати наразі є лише у Дніпрі, Києві та Харкові. Гастроентерологічне відділення лікарні отримало прилад для виявлення бактерій, що спричиняють шлунково-кишкові захворювання. У комунальних дитячих лікарнях міста такі апарати відсутні. «Прилади дають можливість швидко та точно обстежувати дітей. Важливо, аби була апаратура для спостереження за хворими і щоб була можливість надавати їм найбільш ефективну допомогу», — переконаний генеральний директор міської клінічної лікарні № 1 Володимир Івашина. Нині в лікарні триває і ремонт приміщень, де проводитимуть обстеження. Оновили меблі. Ліжка, що стояли тут ще з 60-х років минулого століття, тепер замінили на нові ортопедичні. У палатах поставили нові шафи, тумби, а для найменших пацієнтів — сповивальні столики. Усе — вітчизняного виробництва. Нині ця міська лікарня приймає дітей не лише з лівого берега Дніпра, а й низки районів області. Торік лікування тут пройшли майже 6 тис. пацієнтів. Крім цього, для міської клінічної лікарні № 1, яка з держбюджету отримала майже 38 млн грн, місто додатково надало ще понад 11 мільйонів. Ці кошти пішли, зокрема, на заробітні плати працівникам та погашення комунальних платежів. Лікарнею опікуються також приватні спонсори.

Водночас медичної субвенції, яку цьогоріч заклав уряд, вистачить лише на один квартал. «Після того, як мине перший квартал, ми не знаємо, де брати кошти. Нині місто активно співпрацює з головними лікарями, медичною спільнотою. Ми перебуваємо в безвихідній ситуації, тож лише комунікація з лікарями дозволить зробити прийнятні варіанти виходу з цієї кризи. Тим паче, що створили її не ми, а центральний уряд», — заявив Борис Філатов під час відвідування міської клінічної лікарні № 1 п’ятнадцятого січня. Він також додав, що практика системних оглядів лікарень у Дніпрі триватиме й надалі.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: