Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Культурна дипломатія

YsOU — Молодіжний симфонічний оркестр України запише диск «Відкриваючи Україну»
19 квітня, 2019 - 11:48

Запис CD з музикою сучасних українських композиторів буде здійснено в Будинку звукозапису Національного радіо України. Про це «Дню» розповіла директорка колективу Ірина ВАКУЛІНА: «Цей диск — результат творчої співпраці Молодіжного симфонічного оркестру України спільно з однією із провідних постатей української музики у світі, диригенткою Опери та Філармонійного оркестру міста Ґрац (Австрія) Оксаною Линів; видатним скрипалем, переможцем міжнародних конкурсів, який співпрацює з найкращими оркестрами світу й має честь грати на інструменті Страдіварі, Валерієм Соколовим (Україна — Швейцарія) і гуртом KURBASY, — говорить Ірина Вакуліна. — CD, який стане візитівкою надбань сучасної української музики, отримають дипломатичні установи України в усьому світі заради подальшого поширення як дипломатичних презентів серед вищих політичних кіл».

У програмі запису — твори Віталія Губаренка (Симфонічна картина «Купало», камерна симфонія №1 та №2 для скрипки з оркестром), Євгенія Станковича («Українська поема» для скрипки з оркестром) і Золтана Алмаші («Становлення» для вокального ансамблю та симфонічного оркестру).

Проект відбувається з ініціативи та підтримки посольства України в Німеччині.

Молодіжний симфонічний оркестр України об’єднує 70 талановитих музикантів із усіх регіонів України віком від 12 до 22 років. Заснований 2016 року відомою українською диригенткою Оксаною Линів, котра є художнім керівником та головним диригентом YsOU, за зразком Федеративного молодіжного оркестру Німеччини/ BJO і за всебічної підтримки Бетховенського фестивалю в місті Бонн, «Німецької хвилі», BJO та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Колектив з великим успіхом виступав в Україні (Київ, Львів), Німеччині (Бонн, Берлін) та Австрії (Ґрац). 2018-го тріумфально дебютував на фестивалі молодіжних оркестрів YoungEuroClassic, Konzerthaus Berlin (Німеччина) й відкривав сезон у Musikverein Graz (Австрія) концертом «За права людей» із символічною програмою «Будуємо мости», чим завоював міжнародне визнання як колектив — культурний представник України нового покоління (публікація «Оцінка — «браво!», «День» № 149 від 21 серпня 2018 р.).

Майбутніми проектами YsOU є грандіозний концерт-закриття Фестивалю LvivMozArt 11 серпня 2019 року у Львівській опері, зокрема виконання Симфонії №9 Людвіга ван Бетховена, та участь у Міжнародному фестивалі молодих митців у Байройті (Німеччина) з трьома концертами симфонічної та камерної музики.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика: