Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Легко знайти – важко позбутися

Про доступність наркотиків в Україні зазначає 54% молоді
30 квітня, 2021 - 11:35

В Україні кожен десятий громадянин вживає наркотики, серед молоді – кожен п’ятий. Лікування від наркозалежності було ефективним лише у 12% випадків. Про це свідчать дані соціологічного опитування Українського інституту майбутнього (UIF). В опитуванні взяло участь 2,4 тисячі громадян.

«Кожен десятий опитаний сказав, що серед його оточення є люди, які вживають наркотики. В абсолютних цифрах виходить 3,5 млн осіб. Серед молоді 18-24 років кількість людей, які мають у своєму оточенні наркозалежних, удвічі більша – ствердно відповіли 20% респондентів», - сказав директор Українського інституту майбутнього Вадим ДЕНИСЕНКО.

Він додав, що під час дослідження фахівці навмисне не запитували респондентів напряму, чи вживають вони наркотики. Адже навряд чи громадяни дадуть чесну відповідь. Окрім цього, 15% опитаних відповіли, що мають у своєму оточенні залежних від алкоголю, 5% - залежних від наркотиків та ще 5% - і від першого, і від другого.

Найбільш популярними наркотиками є канабіс – 31% відповіли про вживання цієї речовини знайомими, 18% зазначали про вживання амфетаміну.  За даними дослідження, 20% респондентів відповіли, що знайомі намагалися позбутися залежності, лише 12% вказали на позитивний результат від лікування. На жаль, 46% респондентів відповіли, що знайти наркотики легко, 14% - важко, при цьому 54% молоді відповіли, що «дуже легко».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: