Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Лікарні будуть із киснем

Уряд ухвалив постанову про встановлення станцій у «ковідних» лікарнях
25 листопада, 2021 - 20:22
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання здійснення централізованих закупівель кисневих станцій», яка передбачає закупівлю та забезпечення опорних закладів охорони здоров’я, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, кисневими станціями. Прийняття постанови зумовлене необхідністю збільшення спроможностей лікарень надавати стаціонарну медичну допомогу пацієнтам із COVID-19.

«Наразі усі лікарні, які надають допомогу хворим на ковід, забезпечені киснем у повному обсязі. В Україні працюють 26 підприємств, які виробляють орієнтовний сумарний об’єм кисню для лікарень у розмірі 436 тонн на добу. Починаючи із січня 2021 року по сьогодні медичними закладами було використано 2 458 700 тонн рідкого та газоподібного кисню. І це дозволило забезпечити лікування 496 391 пацієнта. Але коронавірус дуже підступний, і перебіг хвороби від однієї хвилі до іншої має свої особливості. У цій хвилі ми фіксуємо збільшення споживання кисню одним пацієнтом у 5-6 разів. Тому додаткове встановлення кисневих станцій дозволить уникнути критичного дефіциту кисню завдяки його автономній генерації у разі ще більшого одномоментного надходження пацієнтів до лікарень», — коментує міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО.

Киснева станція — це власна система генерації лікарнею кисню з навколишнього повітря, яка подає кисень під високим тиском по усій лікарні через централізовану систему трубопроводів від єдиного генератора. Вона потребує точки включення до електромережі необхідної потужності та забезпечує кисневу незалежність лікарні. Встановлення кисневих станцій є також доцільним і в тих лікарнях, де наявні інші джерела кисню (кисневі балони або кріогенні газифікатори). Таким чином лікарні матимуть альтернативне джерело кисню та не будуть залежати від перебоїв із постачанням рідкого та газоподібного кисню. Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає виділення додаткових 800 млн грн на обладнання опорних лікарень кисневими станціями.

Газета: 
Рубрика: