Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Лікування інсульту залишається пріоритетом

У Програмі медичних гарантій на 2021 рік — нові вимоги до медзакладів
19 січня, 2021 - 19:47

Для пацієнта лікування інсульту за Програмою медичних гарантій є безоплатною. А саме — діагностика (КТ, екстрені лабораторні дослідження), медикаментозне лікування та знеболення за потреби, проведення тромболітичної терапії, цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації, медична реабілітація в гострому періоді, лікарські засоби з Національного переліку та витратні матеріали, ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету та харчування в стаціонарних умовах. Щоб отримати медичну допомогу, потрібно лише викликати «швидку» допомогу за номером 103 для людини, яка має симптоми інсульту. Бригада «швидкої» повинна доставити пацієнта в медзаклад, який уклав договір з НСЗУ за цим пакетом медичних послуг, відповідно до маршруту, затвердженого в регіоні, нагадують на офіційному сайті Кабміну www.kmu.gov.ua

В Україні — 191 медичний заклад має договори з НСЗУ на стаціонарне лікування інсульту. Ці заклади уклали з НСЗУ договорів на загальну суму понад 1,54 млрд грн.

Найбільше законтрактованих закладів, що надають допомогу при інсульті, на Іванофранківщині — 14, Хмельниччині — 13 та Донеччині — 12.

За даними електронної системи охорони здоров’я, у рамках Програми медичних гарантій у минулому році, безоплатно проліковано понад 58 тисяч пацієнтів з інсультом. Найбільшу кількість пацієнтів з гострим мозковим інсультом безоплатно проліковано у Києві — 4 800, у Харківській області — понад 4 700 та у Дніпропетровській — 4 300.

У Програмі медичних гарантій на 2021 рік лікування інсульту залишається пріоритетним напрямком. А також пропонується включити до нових вимог наявність обладнання приймального відділення місцем для тромболізису, де проводитиметься безперервна пульсоксиметрія, контроль артеріального тиску в автоматичному режимі, ЕКГ, своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час усіх інвазивних діагностичних процедур тощо.

Для надання допомоги при інсульті дуже важливо узгодити допомогу на кожному етапі. Тому для екстреної медичної допомоги планується ввести підвищувальний коефіцієнт на рівні 5% доплат за дотримання бригадами правильних маршрутів пацієнтів.

Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта з підозрою на інсульт до закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цих захворювань. Таким чином можна буде запобігти втраті часу, який є критично важливим для пацієнтів з інсультом.

Також НСЗУ пропонує розширити програму «Доступні ліки», включивши до неї ліки як для профілактики інсульту, так і для пацієнтів, що перенесли інсульт. Розширення програми «Доступні ліки» дасть можливість таким пацієнтам отримувати потрібні ліки в аптеці за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою, та зробить лікування наслідків захворювання більш доступним.

 

Газета: 
Рубрика: