Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

«Ліки-контроль»: доступно кожному

Активісти створили онлайн-платформу для перевірки препаратів, закуплених державним коштом
18 лютого, 2016 - 11:38
ФОТО PROSTIR.UA

На сайті likycontrol.org.ua можна переглянути наявність ліків для онкохворих пацієнтів, придбаних за бюджетні гроші, в усіх медичних закладах країни. Також можна перевірити, чи не були ліки, куплені пацієнтом у медика чи в аптеці, перед цим оплачені державою. Ресурс створили активісти «Центру протидії корупції».

Олександра УСТІНОВА, керівник медичного напряму «Центру протидії корупції»:

— Щороку держава витрачає мільярди гривень на закупівлю ліків — для онковорих минулого року це склало 750 мільйонів гривень, цього року сума аналогічна. Але часто люди не бачать цих препаратів, бо їх перепродають непорядні медики.

Ми вирішили зробити простенький сайт із пошуком по областях, конкретних лікарнях і препаратах. Можна перевірити усі регіони, куди постачався певний препарат, скільки у якому закладі є упаковок ліків — оновлюємо кількість залишків, на платформі — свіжа інформація.

У кожного препарату є серійний номер, за яким можна встановити: його виготовили на замовлення держави або для продажу вроздріб. Відповідно, ми зробили розділ, де можна вбити цей номер і подивитися, хто купував цей препарат. Усім пацієнтам радимо перевіряти такі дані. Якщо препарат справді придбали за бюджетні кошти, а потім перепродали — треба обов’язково нам повідомляти, бо за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

Дані для ресурсу ми збираємо через депутатські запити у міські та обласні управління охорони здоров’я. Платформа розроблена для дітей і дорослих з онкологією. Сподіваємося, що розширимо цю ініціативу, щоб можна було отримувати інформацію і по інших програмах лікування. Взагалі такі речі мають впроваджуватися на національному рівні: щоб під проводом Міністерства охорони здоров’я діяв портал, де можна подивитися всі препарати, наявні у лікарнях.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: