Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Людині, яка не здалася

На Волині поставлять пам’ятник командирові останнього підрозділу УПА
20 квітня, 2017 - 11:33

Про те, що на Волині ще у 50-х роках минулого століття діяли підпільні групи Української повстанської армії, відомо з надійного джерела: архівних  документів Служби безпеки України та Волинського обкому комуністичної партії. В одному з таких документів, Колківського райкому КП (б)У та районного відділу МДБ Волинської області щодо ліквідації оунівського підпілля в липні 1952 року, читаємо: «...На території Колківського району активну антирадянську націоналістичну діяльність проводять районні провідники ОУН в кількості 4-х бандитів..., ...«Білоус» — Галайда Григорій Наумович, Старий Чорторийськ..., ...«Лисенко» — Ковбасюк Юхим Андрійович, Довжиця..., ...невідомий..., та ...«Рижий», він же «Сергій» — Лінник Степан Андріанович, 1920 року, який народився в с.Підгаття Колківського району, Волинської області, в лавах ОУН з 1943 року, на озброєнні має автомат ППШ з круглим диском і пістолет, командир ОДГ...» Ліквідувати Степана Лінника радянська влада зуміла лише 20 жовтня 1955 року, про що і сказано у доповідній першого секретаря Волинського обкому партії Грушецького першому секретарю ЦК КП України Кириченку. Причому вбити його зуміли лише у нерівному бою біля села Комарове, називаючи підрозділ Лінника «бандою Рижого». Колекція архівних документів, які  дослідив директор Маневицького краєзнавчого  музею Петро Хомич, містить звіти про збройні зіткнення упівців з нацистами — засідки на колони, напади на гарнізони та важливі об’єкти.

Петро Хомич і виступив з ініціативою про встановлення пам’ятника останньому командиру підрозділу УПА на Волині, крайовому провіднику ОУН Степану Ліннику на його малій батьківщині, у селі Підгаття Маневицького району. Одним із меценатів вшанування пам’яті людини, яка не здалася, до кінця борючись за незалежність України, є і уродженець села Цміни (Підгаття нині входить у Цмінівську сільську раду), котрий мешкає на Херсонщині. Пам’ятник має постати на свято Покрови, у жовтні цього року. На жаль, де похований Степан  Лінник, невідомо, енкаведисти зазвичай не залишали таких відомостей.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ