Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Мала українська серія» та унікальні пейзажі

Київський художник Олексій Коваль представив у Львові емалі на металі
17 січня, 2019 - 12:05
ФОТО АВТОРА

Київський художник Олексій Коваль презентував у львівській галереї «Зелена канапа» свою виставку «Земля і Небо». Вражаючі роботи виконані у техніці емалі на металі присвячені величним стихіям, які є першоосновою світу — Землі, Повітрю, Воді та Небу.

Для створення цієї серії творів Олексій Коваль надихався подорожами. Саме під час відвідин різних країн він виокремлював певні місця, які виражали ту чи іншу стихію та потім увіковічнював їх у своїй роботі. Наприклад у картині, яка уособлює Землю, художник побачив цей стан під час поїздки з Тернополя до Івана-Франківська. На одному відрізку шляху він побачив чорну землю із залишками білого снігу. Кілька разів зупинявся, виходив із машини та милувався цим. А повернувшись додому, одразу взявся переносити цей стан у картину.

Загалом над створенням виставки він працював понад рік. Адже щоб створити лише одну роботу з емалі на металі, потрібно зробити аж 24 процеси. Крім того, робить їх художник у різних майстернях.

Також на виставці представлена «Мала українська серія», яку Олексій Коваль представив 2017 року і дуже пишається нею. В цих роботах основою є колекційні ретрофотографії українців до 1921 року. Вони обрамлені орнаментикою вишивки та різьбою аристократії, козацької старшини, в емалі та в офорті.

Оглянути виставку «Земля і Небо» в галереї можна буде до 10 лютого.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ