Для держави корисно, щоб знатні люди були гідними своїх предків.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Мандрівні втрати

Потік туристів у світі скоротився на 65% — Україна готує власну статистику
16 вересня, 2020 - 18:50
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Доки внутрішні туристичні оператори підбивають проміжні підсумки літнього сезону, у Всесвітній туристичній організації ООН (UNWTO) звітують про втрати за перше півріччя 2020 року. Так, туристичний потік у світі скоротився на 65% через пандемію коронавірусу. Причина — закриті кордони та дія обмежень на поїздки в зв’язку з COVID-19.

За підрахунками організації, загалом не сталося приблизно 440 мільйонів міжнародних поїздок, внаслідок чого світова туристична індустрія втратила 460 мільярдів доларів. Це приблизно вп’ятеро більше, ніж збитки, завдані міжнародного туризму у 2009 році в умовах глобальної економічної кризи.

Найбільше від обмежень постраждала Азія, там потік туристів за шість місяців скоротився на 72%. У Європі він впав на 66%, в Африці і на Близькому Сході — на 57%, а в Америці на 55%.

Державне агентство розвитку туризму також готує спільно з Державною службою статистики аналітику щодо подорожей Україною. Очільниця агентства Мар’яна Олеськів прокоментувала, що усі проблеми українського туризму, які не вирішувались роками, винесла нагору пандемія COVID-19: «Сьогодні є шанс розпочати побудову основи для розвитку туризму в Україні. ДАРТ працює над тим, щоб цей поки хаотичний ринок мав цивілізовані правила та можливість розвиватися за найкращими європейськими зразками. Зараз також йде активна законотворча робота з народними депутатами над змінами до закону «Про туризм», над зниженням ПДВ до 7% до 2023 року для засобів розміщення, над створенням цільових регіональних фондів, куди має направлятися туристичний збір. У  пріоритеті залишається внутрішній туризм, зокрема, спонукання українців до подорожей власною країною, щоб підтримати вітчизняний туристичний бізнес».

Підготувала Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: