Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Мангер вийде на роботу

Головний підозрюваний у «справі Гандзюк» продовжить очолювати Херсонську обласну раду
16 квітня, 2019 - 11:58

15 квітня Шевченківський районний суд Києва не продовжив терміну усунення від посади голові Херсонської облради Владиславові Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Прокуратура просила суд заборонити Мангеру керувати обласною радою ще протягом двох місяців. Попередній термін усунення, ухвалений судом, добіг кінця 6 квітня. Сторона обвинувачення обґрунтовувала своє клопотання можливим тиском на потенційних свідків з боку Мангера та необхідністю проведення допитів.

Адвокати підозрюваного заперечували такі ризики. Захист наполягав, що посада Мангера не передбачає впливу на депутатів, і додав до матеріалів заяву від депутатів Херсонської облради, в якій ті просять повернути Мангера на посаду. Мангер повністю підтримав позицію своїх адвокатів.

Зазначимо, що розгляд клопотання про продовження усунення від посади мав відбутися ще 8 квітня. Тоді в прес-службі Мангера заявили, що він пішов на лікарняний нібито через проблеми із серцем. За словами підозрюваного, він перебував у реанімаційному відділенні Херсонського обласного кардіологічного диспансеру. Однак уже 12 квітня Мангер вийшов на роботу і провів нараду, про що зазначено на сайті облради.

Нагадаємо, 11 лютого Владиславу Мангеру оголошено підозру в організації убивства Катерини Гандзюк. Генпрокурор Юрій Луценко тоді заявив, що Мангер організував цей злочин, керуючись особистою неприязню, що виникла у зв’язку з активною громадською діяльністю Катерини, котра протидіяла незаконним вирубкам лісів під прикриттям штучних підпалів та іншим незаконним діям, спрямованим на отримання «злочинних прибутків».

15 лютого Шевченківський суд ухвалив заарештувати Мангера до 3 березня з правом внесення застави у розмірі 2 млн 497 тис. грн. Заставу за Мангера вніс його адвокат Дмитро Ільченко. На підозрюваного були покладені певні обов’язки перед органами слідства.

3 квітня Шевченківський районний суд Києва фактично поновив Мангеру цей запобіжний захід у вигляді застави. На підозрюваного в організації убивства Катерини Гандзюк судом покладені зобов’язання здати прокурору закордонний паспорт, з’являтися до органів слідства за першою вимогою, не відлучатися із Херсона без дозволу слідчого чи прокурора і носити електронний браслет.

Крім Мангера, в організації та вчиненні убивства Гандзюк підозрюються ще сім осіб. Це п’ятеро виконавців: Сергій Торбін, Микита Грабчук, Володимир Васянович, Віктор Горбунов, В’ячеслав Вишневський і двоє співорганізаторів: Ігор Павловський та Олексій Левін. Усі, крім Левіна, затримані. Місце перебування останнього офіційно не встановлено.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: