Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

Маяк для зниклих безвісти

У Києві під російським посольством у 26-й раз нагадали про невидимих жертв окупації Криму
30 серпня, 2018 - 19:01

30 серпня, в Міжнародний день жертв насильницьких зникнень, активісти громадської організації «Крим SOS» провели щомісячну акцію #Where_is_Ervin, тобто «Де Ервін?» Це вже 26-та акція у рамках кампанії Find&Free («Знайти і звільнити»), присвячена жертвам насильницьких зникнень на анексованому Росією півострові.

Нагадаємо, Ервіна Ібрагімова викрали 24 травня 2016 року на об’їзній дорозі Бахчисарая. Камери спостереження зафіксували, як кримськотатарський активіст намагається втекти від переслідувачів, але його ловлять люди у формі російської Державної інспекції безпеки дорожнього руху і силоміць садять у мікроавтобус. Про долю Ервіна досі не відомо нічого.

«Очікування — подія, що розглядається як найбільш імовірне у ситуації невизначеності. Маяк — вежа, яка чекає нас у шторм і жодні хвилі їй не страшні... «Маяк — Очікування» (так назвали 26-ту акцію, присвячену зникненням. — Ред.) дає сигнал не лише для родичів жертв насильницьких зникнень, а й для простих людей. Ми віримо, що «Маяк — Очікування» сигналить і світить зниклим», — пояснюють задум чергової акції з перформансом у «Крим SOS».

Активісти нагадують, що з початку окупації та анексії Криму на півострові викрали 44 людини, 15 з них досі не знайдені.

Також до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень у «Крим SOS» починають серію #кримські_хроніки, в якій розповідатимуть про зниклих безвісти і політичних в’язнів у Криму. Першу історію, якраз про Ервіна Ібрагімова, вже можна прочитати на сайті організації.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День», фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: 
Рубрика: