Краще в ріднім краї милім полягти кістьми, сконати, ніж в землі чужій, ворожій в славі й шані пробувати!
Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор

Майже 100 проєктів по всій області

На батьківщині Президента збудують флагшток і сучасний стадіон
23 березня, 2021 - 18:18

У Кривому Розі встановлять величезний флагшток з державним прапором заввишки 72 метри. Саме такий, як у Дніпрі, відкритий ще за президентства Петра Порошенка. Замовником будівництва є департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА. 

Новий об’єкт монументального мистецтва буде зведено в районі проспекту Металургів у Кривому Розі. Це буде стела з державною символікою — флагшток висотою 72 метри для державного прапора з постаментом площею 1 250 кв. метрів та благоустроєм прилеглої паркової території. Проєктування цього будівництва фінансуватиметься з обласного бюджету. За результатами тендеру флагшток має спроєктувати за 1,03 млн грн та ж сама фірма, яка вже проєктувала флагшток у Дніпрі. Тоді і зараз флагшток встановлять за ініціативою губернатора Дніпропетровщини Валентина Резниченка. Нагадаємо, нпередодні нового року його було призначено на цю посаду вдруге — тепер за указом Президента Володимира Зеленського, уродженця Кривого Рогу. 

Як і в першу каденцію при президентові Порошенку, новий-старий губернатор збирається розгорнути на Дніпропетровщині масштабне будівництво. Голова Дніпропетровської ОДА робить акцент на розвитку інфраструктури. Цьогоріч запланували втілити майже 100 проєктів по всій області. «Перед нами стояла задача:  об’єднати сили різних гілок влади для розвитку Дніпропетровщини. Взялися за роботу без зволікань. Регіон вчасно ухвалив бюджет-2021. Це дозволило почати будівельні роботи з перших днів року», — розповіла заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга ГОРБ.  Більшість об’єктів будуватимуться за програмою Президента України «Велике будівництво». 

Бюджет такого будівництва — понад 2,5 млрд грн. «Почали один з наймасштабніших проєктів — реконструкцію криворізького стадіону «Металург» у Кривому Розі. Він відповідатиме стандартам ФІФА та УЄФА, прийматиме матчі європейського рівня. Це суперпроєкт, який дасть поштовх розвитку всього міста», — розповіла заступниця голови ОДА. Також буде продовжено реконструкцію 13 приймальних відділень лікарень, які матимуть діагностичний блок з новітнім обладнанням, оглядові, маніпуляційні, кабінети лікарів. «Реконструюємо та будуємо садочки «з нуля». Один з оригінальних проєктів — у місті Покров, каже Ольга Горб. — Яскравий, сучасний, енергоефективний садочок у формі підкови майже готовий. Залишилося встановити меблі та  ігрові майданчики». У списку губернаторських об’єктів реконструкція та будівництво шкіл, стадіонів, басейнів. З весняним потеплінням стартував й капітальний ремонт на сільських дорогах регіону. 

Окрім великого будівництва у залах в будівлі Дніпропетровській облдержадміністрації відновили й креативні проєкти — презентації книг та фільмів, цікаві зустрічі та концерти, наскільки це дозволяє режим карантину. «Ми знову запустимо талант-фест «Z_ефір». Він об’єднає обдарованих дітей зі всього регіону — юних вокалістів, акторів, танцюристів, музикантів», — розповіла заступниця губернатора. У Дніпропетровській облдержадміністрації нагадують, що за чотири роки попереднього губернаторства Валентина Резниченка було втілено в життя майже 2 тисячі проєктів розвитку.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: