Без знання української мови українські устремління виявляться збудованими на піску.
Олександр Потебня, український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч

Майже 580 мільйонів «батьківського боргу»

Стільки в гривнях стягнули з неплатників аліментів завдяки закону #ЧужихДітейНеБуває
17 квітня, 2018 - 11:32

Обсяг сплачених боргів по аліментах з початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває зріс у 2,2 разу, повідомляють на сайті Міністерства юстиції. Якщо до початку дії нових засобів впливу на боржників державні виконавці стягнули з недобросовісних батьків 259 мільйонів гривень, то після запровадження новацій — майже 580 мільйонів гривень.

«Ми бачимо, що запроваджені законом нововведення стали дієвим мотиватором для злісних неплатників аліментів виконувати свої зобов’язання перед власними дітьми. За рахунок вжитих заходів постійно зростає кількість випадків, коли боржники погашають значні суми заборгованості по аліментах», — наголошує Світлана Глущенко, заступниця міністра юстиції.

У деяких регіонах державним виконавцям вдалося збільшити показники сплати боргів у понад шість разів. Наприклад, у Луганській області дітям виплатили 8,3 мільйона гривень. У Миколаївській області показники сплачених боргів зросли в шість разів, або з 3,3 мільйона гривень до 20,5 мільйона гривень. У Рівненській області діти отримали 14,7 мільйона гривень заборгованих аліментів.

Як зазначають на сайті Мін’юсту, лідерами зі стягнення боргів по аліментах після початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває за абсолютними показниками є Одеська область (забезпечено виплату дітям 51,6 мільйона гривень аліментів), Дніпропетровська область (50,7 мільйона гривень), Полтавщина (42,9 мільйона гривень).

«Міністерство юстиції, спираючись на вдалий досвід запроваджених ініціатив, завершує розробку другого пакета законодавчих новацій, які продовжать посилення тиску на неплатників аліментів, — зауважує Світлана Глущенко. — Зокрема, передбачається збільшення розміру аліментів, запровадження додаткових нарахувань на суму боргу в разі затримки виплат, запровадження кримінальної відповідальності для батьків, які ухиляються від суспільно корисних робіт, та обов’язку працювати для «аліментників», які перебувають у місцях позбавлення волі».

Так само передбачені нововведення, які захищатимуть дітей із інвалідністю. Адже, наголошують у Міністерстві юстиції, такі діти не мають можливості чекати півроку, доки до недобросовісних батьків застосують усі заборони відповідно до чинного законодавства.

 

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments