Минуле й теперішнє — наші засоби, лиш майбутнє — наша мета.
Гюстав Флобер, французький прозаїк-реаліст, один з найбільших європейських письменників XIX ст.

Менше контактів – більше цифровізації

Регіонам дали поради, як зменшити ризики загострення ситуації в умовах пандемії
30 березня, 2021 - 11:13

За фінансової підтримки Посольства Великобританії в Україні Благодійний фонд «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» розробив рекомендації для органів національної та місцевої влади — як оптимізувати роботу оранів влади із населенням у зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції.

— Посольство передасть політики, розроблені для  органів місцевого самоврядування, у 21 територіальну громаду, аби сприяти впровадженню гендерно чутливого реагування на кризові ситуації. Процес децентралізації переклав багато обов’язків на місцеві рівні, вони нерідко не підготовлені, у політиках можуть бути відсутні вимоги виконувати зобов’язання щодо гендерної рівності, прав жінок або створення їх там, де їх ніколи не було. По всьому світу ми бачимо, як негативно пливає пандемія на громади, однак на певні групи  цей вплив  є непропорційно більшим. Безпека і свободи жінок під час пандемії є більш порушеними, як у чоловіків, — зазначив  радник з питань конфліктів посольства Великої Британії в Україні Домінік-Гайдн БРАЙТВАЙТ.

Торік Фонд провів дослідження політик кризового реагування у громадах, результати дозволили створити ці рекомендації. З’ясувалося, що велика кількість населених пунктів залишають не підключеними до інтернету. Для громадян у цих громадах цифрові послуги не надаються. Учасники дослідження розповіли, як в одному сільському населеному пункті вчитель щодня розносила під будинки дітей домашнє завдання, а увечері діти у її поштову скриньку вкидали зроблені уроки.

— Наразі захворюваність на ковід зростає із геометричною прогресією, у багатьох регіонах змушені запроваджувати більш жорсткі обмеження, фактично всі ці рекомендації допоможуть долати наслідки чергового загострення. В основу рекомендацій покладено результати моніторингу політик кризового реагування на поширення коронавірусної інфекції, які проаналізували локальні нормативно-правові акти і практики. Рекомендації та проєкти нормативно-правових актів, розроблених в рамках проєкту, спрямовано на зменшення фізичних контактів у процесі надання послуг у громадах, на запровадження конфліктно— або гендерно-чутливих підходів у процесі ухвалення рішень, та на організацію належного інформування громадян. Ці три характеристики комплексно зможуть поліпшити життя у громаді та реакцію на поширення  коронавірусної інфекції.  У пакеті ідеться про необхідність цифровізації максимальної кількості публічних послуг і про перехід до онлайн-формату роботи, — сказала юристка проєкту Валерія ВЕРШИНІНА.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: