Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Менше витрат на воду

З’явилася нова норма щодо присадибних ділянок
24 квітня, 2019 - 11:25
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

У нових змінах у ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво» чітко визначено витрати води на полив теплиць, парників та присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків. Зміни набули чинності 1 березня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. «Раніше при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації та водостоків у будівельних нормах не передбачалась можливість врахування витрат води на такі потреби, як полив у теплицях, парниках і на присадибних ділянках. Це відбувалося хаотично, на власний розсуд, як наслідок — великі рахунки на оплату води. Тому під час оновлення відповідних ДБН щодо внутрішнього водопроводу та каналізації це питання було унормовано та чітко визначено, скільки літрів на добу має витрачатися на такі потреби у кожному випадку», — сказав він.

За підрахунками експертів, такі зміни нададуть можливість до 20% скоротити витрати води на полив. Відтак, згідно з ДБН, на полив 1 кв. м ґрунтових зимових теплиць має передбачатися в середньому 15 літрів води на добу, стелажних зимових теплиць — 6 літрів на добу, парників усіх типів — 6 літрів на добу, утеплених ґрунтів і присадибних ділянок — 6 літрів на добу. Ці показники є розрахунковими в середньому за рік.

Зміни у ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом «УкрНДІводоканалпроект».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ