Справжній спосіб помститися ворогові — не бути схожим на нього.
Марк Аврелій, римський імператор, належав до династії Антонінів, філософ-стоїк.

Мережевий протест

Українські екоактивісти долучаються до кліматичних мітингів он-лайн
30 квітня, 2020 - 20:06

Кліматична криза не чекатиме до завершення карантину. Так вирішили активісти екологічних акцій Fridays for Future та, не зважаючи на карантинні обмеження, вирішили не відмовлятися від протестів. Минулої п’ятниці, 24 квітня, мав відбутися п’ятий глобальний страйк за клімат Fridays for Future — «П’ятниці заради майбутнього», який започаткувала Грета Тунберг. До минулих глобальних акцій доєдналися більше 13 мільйонів людей, що вийшли на вулиці своїх міст по всьому світі та вимагали від влади вжити заходів для збереження клімату.

Україна вперше долучилася до акції рік тому. Тоді на вулиці семи міст країни вийшли кілька тисяч активістів. Нині такий протест став неможливим через заборону громадських зібрань. Тому страйк вирішили провести через ZOOM. Долучилися до нього трохи більше 80-ти людей.

«Корпорації досі важливіші за життя людей, тому ми повинні робити все і навіть більше, щоб зберегти нашу планету. Нам потрібно усвідомлювати, що наша країна внесла свою частку у розвиток кліматичних проблем. Ми були у десятці країн за рівнем викидів парникових газів багато років. Наша бездіяльність щодня коштує іншим людям життя та здоров’я. Мене дуже хвилює ця проблема. Я щодня витрачаю час на проєкти, які зможуть якось мінімізувати цей вплив. Але цього замало», — зазначає екоактивістка з Марганця Юлія Бонд.

Учасники акції звернулися до влади з низкою вимог, зокрема вимагали переходу на відновлювані джерела енергії, трансформації традиційної економіки у циркуляційну з безвідходним виробництвом, відновлення та збереження природних екосистем, та загалом кліматичної нейтральності України до 2050-го року.

Схожі акції пройшли у багатьох європейських країнах. Зокрема у Німеччині відбулася багатогодинна он-лайн демонстрація, до якої долучилися десятки тисяч людей. Її транслювали у прямому ефірі одразу в кількох соцмережах. Модерували цю демонстрацію з галявини перед будівлею Бундестагу в Берліні. Також щоп’ятниці активісти руху підтримують його тематичними постами та фото у соцмережах.

Олена БЕРЕЖНЮК
Газета: 
Рубрика: