Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Міні-Україна, невеликий Сохо та «Золотий квадрат»

Усе це входить до планів реконструкції центральної частини й околиць Дніпра
13 вересня, 2021 - 16:38

Очільник громадської ради при Дніпровській міськраді Геннадій Корбан розкрив плани реконструкції центральної частини й околиць Дніпра. За його словами, міська влада планує створити декілька пішохідних зон. Перша розташовуватиметься в самому центрі міста, і частина цього проекту вже реалізована на вулиці Короленка. Наступною ділянкою стане квартал між вулицями Володимира Мономаха, Глінки та проспектом Яворницького. Він є продовженням пішохідної зони на вулиці Короленка. Таким чином уся ця територія стане пішохідною, де їздитиме тільки громадський транспорт – трамвай. За словами Корбана, в цьому місці буде реалізований задум «Золотого квадрата» – пішохідні зони, де будуть зосереджені основні торгові центри, ресторани.

На центральному проспекті планується опустити під землю транспорт. «Тунель починатиметься від вулиці Барикадної до будівлі колишнього магазину «Лотос», недалеко від філії Нацбанку. Ось ця вся частина стане пішохідною, з фонтанами, площами, зонами розваги, інсталяціями», - сказав Корбан.  Він додав, що всі ці масштабні проекти зав'язані на будівництві трьох нових станцій дніпровського метро. «Є, звичайно, складнощі у виконанні дизайну цих станцій, тому що подібні роботи не виконувалися в Україні, але сьогодні наші інженери знайшли способи, щоб реалізувати цей задум», – сказав Корбан.

Також на вулиці Короленка буде проведена реконструкція всіх будівель і їм повернуть історичний вигляд. Зокрема, відновлять історичну покрівлю на готелі «Україна». Тут, за словами Корбана, хочуть утілити ідею невеликого Сохо. Крім того, ще одна пішохідна зона починатиметься біля ресторану «Репортер», і вона продовжиться до Єврейського центру «Менора» та синагоги «Золота Троянда» – аж до Успенської площі, де зараз триває реконструкція. Проїзд буде дозволений тільки для тих громадян, хто живе в цьому районі та для проїзду автомобілям швидкої допомоги, пожежників і поліції. Цей проект буде завершений ще до кінця 2021 року. «Ми сподіваємося, що знайдуться спонсори для того, щоб спорудити Успенський собор там, де він історично існував, і тоді цей район заграє новими барвами», – заявив Корбан.

Масштабна реконструкція чекає і Центральний парк ім. Лазаря Глоби. Тут хочуть реалізувати концепцію популярних в Європі мініміст. Цей проект називатиметься «Міні-Україною». Тут городяни зможуть побачити всі знакові будівлі та вулиці українських міст в масштабі 1:25. Наприклад, Бахчисарайський палац, Софію Київську, будинок Держпрому в Харкові та багато інших. «Кожен відвідувач парку зможе відчути себе Гуллівером. Ця ідея буде реалізована в одній із частин парку. Людина сідає на потяг дитячої залізниці і може приїхати в цей парк, де будуть зібрані діаманти української архітектури», – розповів Корбан. Крім того, пішохідні зони найближчим часом з'являться не лише в центрі Дніпра, але й у віддалених житлових масивах – 12-й квартал, Червоний Камінь і Ломовський.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Рубрика: