Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Мораторій на землю порушує право власності!

8 листопада, 2018 - 10:31

Юрист: від 2 до 75 тисяч євро позивачу муситиме виплатити Україна, відповідно до рішення Європейського суду з прав людини.

Якщо проблему мораторію не буде розв’язано вчасно, то Європейський суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації — від 2 до 75 тисяч євро для одного позивача залежно від оцінки кожного конкретного позову.

Про це на круглому столі «Конституційне право власності на землю» заявила представник Міністерства юстиції, начальник Управління координації виконання рішень Європейського суду з прав людини та інформування Комітету міністрів Ради Європи Аліcа Пєтухова.

За її словами, рішення ЄСПЛ у справі «Зеленчук та Цицюра проти України» не дає Україні вибору, виконувати рішення ЄСПЛ чи ні.

У травні 2018 року у вердикті у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» Європейський суд з прав людини ухвалив, що держава, оголошуючи мораторій, не забезпечила справедливого балансу між інтересами суспільства і майновими правами громадян.

«З 1995 року, коли Україна вступила до Ради Європи, вона взяла на себе зобов’язання виконувати рішення Європейського суду. Рішення ЄСПЛ для України — це не рекомендація, це вказівка. І часу (для виконання рішення) не так багато, бо наступними рішеннями ЄСПЛ, а такі будуть, буде призначати позивачам справедливу сатисфакцію. А це ляже додатковим навантаженням на бюджет», — вважає представниця Мінюсту.

За її словами, рішення суду у цій справі має системний характер. Тобто проблема мораторію повинна бути розв’язана не лише відносно окремих заявників, а в цілому.

Якщо вона не буде врегульована вчасно, наголошує Пєтухова, ЄСПЛ в інших справах перейде до призначення грошової компенсації від 2 тисяч до 75 тисяч євро, що залежить від оцінки з боку ЄСПЛ кожного конкретного позову.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ