Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

«Музейна миля» в центрі Дніпра

«Є ініціатива передати місту цілу низку історичних пам’яток і зберегти їх», — Геннадій Корбан
27 квітня, 2021 - 11:22
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

У Дніпрі розробляють концепцію створення в найближчому майбутньому «Музейної милі». Про це заявив у інтерв’ю телеканалу «Відкритий» голова Громадської ради при Дніпровській міськраді Геннадій Корбан. За його словами, для здійснення цього проєкту на баланс міської ради необхідно передати кілька історичних будівель. «Є ініціатива передати місту цілу низку історичних пам’яток і зберегти їх. Це, наприклад, такі установи, як Художній музей на вулиці Шевченка. У нас є плани побудувати велику художню галерею Дніпра на бульварі Яворницького. Там зараз закінчується реконструкція п’ятиповерхової дитячої лікарні. Поруч стоїть старовинний триповерховий будиночок. У ньому розташовується адміністрація лікарні. Для неї побудуємо додатковий поверх, а саму будівлю необхідно передати місту. Також є невеликий шматочок території поруч з будинком-музеєм Яворницького. Я залучив молодих архітекторів. Вони розробляють концепцію нової будівлі, яку вмонтують у цей ансамбль. Там буде артгалерея. Саме для цього ми попросили, щоб на баланс міста передали художній музей Дніпра. Це буде окреме комунальне підприємство. І у Художнього музею з’явиться свій майданчик для експозиції», — ділиться планами Геннадій Корбан.

Старовинна будівля художнього музею зараз перебуває не в найкращому стані. За словами голови Громадської ради, полотна, які там знаходяться — в незадовільному стані, вони зберігаються в мокрих підвалах. Саме тому необхідно створити новий простір — галерею біля бульвару Яворницького, де їх і експонуватимуть. «Також ми вийшли з ініціативою, щоб місту передали будинок-музей Блаватської та інші історичні споруди. Наприклад, колишня будівля Міської управи на Катеринославському бульварі. Хочемо організувати там якісний громадський простір», — каже Корбан. За його словами, в Дніпрі необхідно сформувати свою «Музейну милю». Як у Нью-Йорку, де на частині вулиці П’ята авеню один біля одного розташовуються музеї світового рівня, включаючи Метрополітен-музей і музей Гуггенхайма. У Дніпрі, на думку Корбана, подібна можливість є. «Найближчим часом буде реконструйовано сквер ім. Старова на Соборній площі. Пройшовши його, ви потрапляєте на бульвар Яворницького, де розміщуватиметься художня галерея Дніпра. Повернувши на вулицю Вернадського, можна пройти до старовинного дерев’яного будинку, який зберігся до сьогоднішнього дня, — зараз ми міркуємо з приводу розселення його мешканців і концепції майбутнього музею. Далі, звернувши на Крутогірний узвіз, спускаємося до будівлі колишньої Земської управи. Я її реконструюю за свої кошти. Тут буде Музей сучасного мистецтва — велика культурна установа. Там керує молодь, я навіть не втручаюся. Тобто буде така «Музейна миля». Завершуватиметься вона в експериментаріумі з музеєм світла, який розміститься в реконструйованій будівлі річпорту», — підсумовує Геннадій Корбан.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: